Rezultate te kerkimit per termin: +Dridhesha

Meta: total 73 / total_found 73 / time 0.000 / keyword[0] dridhesha / docs[0] 73 / hits[0] 80 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Rrëfimi i striptistes: Vijnë burra të martuar. Ja sa bakshishe kap!
  • 2019-02-10

Rrëfimi i striptistes: Vijnë burra të martuar. Ja sa bakshishe kap!

Në programin Exclusive, në Top Channel, 22 vjeçarja nga Tirana, rrëfeu si është ta punosh si striptiste në Tiranë, një punë që e bën prej 3 vitesh! Ndër të tjera, pyetjes së gazetares Olsa Muhameti, se cila është shifra më e lartë që ka fituar si striptiste, Sara u shpreh se n

No Pic available
  • 2018-10-21

«Vëllai im Arthur Rimbaud»

Elisabeth Rimbaud E pashë të vinte në shtëpinë tonë për herë të fundit. Ditë të paharruara, përgjime pranë tij dhe netë që nuk do të kthehen më kurrë, kurrë, kurrë! E kam mbajtur trupin e tij që përkundej; e kam mbajtur me këto duar atë trup që vuante dhe mundohej. I prija n

Hemingway, dashnori i keq i grave
  • 2017-07-23

Hemingway, dashnori i keq i grave

Në ditëlindjen e 118 të Ernest Hemingway  Miliona lexues të letërsisë së Ernest Hemingway-t kanë festuar më 21 korrik ditëlindjen e tij të 118-të. Mjeshtri I prozës dhe burri që bënte çdo grua ta dashuronte, Hemingway vazhdon të jetë edhe sot një nga personazhet më të dashur t

No Pic available
  • 2017-06-01

BOOM: Testi kombëtar i ciklit të ulët eksperiment i rrezikshëm për fëmijët

Nxënësit e klasave të pesta të ciklit fillor iu nënshtruan një testimi në datën 23 maj. Ky testim u zhvilla sipas një urdhëri të nxjerrë në 2016 nga ministrja e Arsimit dhe Sportit të asaj kohë Lindita Nikolla. Por nga një vëzhgim i bërë nga BOOM, rezulton se ky testim nuk ka qen

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit
  • 2017-02-18

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit

Në librat Rrugët e Ferrit dhe Ferri i çarë, të botuara para ca vitesh, që autori i tyre, Visar Zhiti, i quan me neologjizëm burgologji, ndër të tjera gjejmë dhe copëza rrëfimesh për shkrimtarin Dritëro Agolli e të tjerë, të cilat dëshmojnë, mbase më mirë se një intervistë

Takim me Dritëro Agollin, çfarë i kërkoi nëna e Visar Zhitit. Shkrimtari: Do ndërhyj në Prokurori
  • 2017-02-17

Takim me Dritëro Agollin, çfarë i kërkoi nëna e Visar Zhitit. Shkrimtari: Do ndërhyj në Prokurori

Me të marrë haberin e keq se ma arrestuan djalin e vogël, thashë se luajta nga mentë. E kisha andej larg, në Kukës, më- sues maleve. Çheq tani korba unë o Zot, mos i lër të ma torturojnë, mbajua dorën! (I dridheshin buzët dhe zëri) Thashë të hidhesha nga dritarja a te rrotat e