Rezultate te kerkimit per termin: +Dritro +Agolli

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.783Z

Agolli: PS të shkojë në Parlament

Zgjidhja e ngrit politik pr shkrimtarin e njohur Dritro Agolli sht q opozita socialiste t kthehet n parlament e t'i jap fund bojkotit. N nj intervist pr gazetn Panorama, nj nga radikalt e kongresit t themelimit t Partis Socialiste n vitin 1991, shprehet se nga ana tjetr mazhoranca duhet t bjer dakor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.718Z

Politikanët përcjellin me dhimbje ndarjen nga jeta të Dritëro Agolli

Ndarja nga jeta e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli ka sjellë trishtim për shumëkënd, veçanërisht për të pasionuarit pas letërsisë. Të shumta kanë qenë reagimet menjëherë pasi u bë publik lajmi për ndarjen nga jeta e shkrimtarit të madh, nga kolegë të tij të letrave dhe akade

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.951Z

Pëllumbi e Agolli: Rama është jashtë realitetit Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276'

Pas grupit t t rinjve n Partin Socialiste, si Damian Gjiknuri, Ilir Gjoni apo Ditmir Bushati, t njohur si prkrahs t Edi Rams, vendimi i selis roz pr t’iu rikthyer marrdhnieve t kushtzuara me parlamentin, sht kritikuar edhe nga t vjetrit e ksaj partie. Dy ideologt e s majts shqiptare, Servet Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.538Z

Meta:LSI do te fitoje zgjedhjet

Teksa i eshte akorduar cmimi "Njeriu i vitit 2008" ne politike,Ilir Meta shprehet i bindur se LSI do te jete forca fituese e zgjedhjeve te ardhshme parlamentare.Sipas tij edhe ky cmim eshte sinjal i qarte se lufta e LSI-se ka qene dhe eshte e drejte.Cmimin Njeriu i vitit e kane marre dhe Dritro Agol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Agolli dhe Pëllumbi, leksion Ramës: Mos u kthe te bojkoti

Rama bën veshin shurdh: Krenar për qëndrimin e ri të PS-së Vendimi i Partis Socialiste pr t’iu rikthyer bojkotit t Kuvendit dhe protestave n rrug nuk ka knaqur gjithknd n kt parti. M t zhgnjyer kan mbetur “profesort” e PS-s, dy figura t vjetra dhe me pesh n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.511Z

Shkrimtari: Demokracia bëhet me greva, jo me mitraloza

Dritëro Agolli bëhet lideri shpirtëror i grevës Dritro Agolli, socialisti i vjetr dhe shkrimtari i njohur, sht vn srish n qendr t vmendjes nga partia e tij, edhe pse pr shkak t moshs nuk sht aktiv n forume. Ai ka telefonuar grevistt duke u solidarizuar me ta dhe duke u dhn kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.951Z

Rama: Jam krenar që i rikthehem bojkotit

N bashkbisedimin e prjavshm me gazetart kryetari i opozits, Edi Rama, teksa ka akuzuar srish mazhorancn pr situatn politike, u ka kthyer prgjigje edhe kritikave t lshuara ndaj tij nga ish–nnkryetari i Partis Socialiste, Servet Pllumbi dhe shkrimtari Dritro Agolli. Dy ideologt e s majts e cilsu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama