Rezultate te kerkimit per termin: +Dritro +Agollit

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.718Z

Politikanët përcjellin me dhimbje ndarjen nga jeta të Dritëro Agolli

Ndarja nga jeta e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli ka sjellë trishtim për shumëkënd, veçanërisht për të pasionuarit pas letërsisë. Të shumta kanë qenë reagimet menjëherë pasi u bë publik lajmi për ndarjen nga jeta e shkrimtarit të madh, nga kolegë të tij të letrave dhe akade

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.783Z

Agolli: PS të shkojë në Parlament

Zgjidhja e ngrit politik pr shkrimtarin e njohur Dritro Agolli sht q opozita socialiste t kthehet n parlament e t'i jap fund bojkotit. N nj intervist pr gazetn Panorama, nj nga radikalt e kongresit t themelimit t Partis Socialiste n vitin 1991, shprehet se nga ana tjetr mazhoranca duhet t bjer dakor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.346Z

Libra fqinjësh

Me rastin e festës kombëtare të vendit fqinj, organizohet në Tiranë ekspozita e librit Urë e Kulturave. Në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar, libri grek i përkthyer në shqip dhe libri shqip i përkthyer në greqisht, po prezantohet që prej datës 19 mars dhe vazhdon deri në 4 prill. Q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Kush ka frik nga rishkrimi i historis s letrsis shqipe?

Ka nj enigm t pashpjegueshme n faktin se si nisen gazetart tan dhe forumet e informimit masiv t krkojn t vrtetn. Kjo sht e njvlershme si me rastin kur ujku e ka ngrn qengjin dhe ne, pr t dshmuar asnjansin e krimit, dgjojm dhe i referohemi hollsisht vetm dshmis s ujkut, si instanc e paluejtshme e t v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Rrethi vicioz i letrsis shqipe

Tashm letrsia shqipe sht mbyllur hermetikisht n rrethin e saj vicioz. Si dy rratht, apo zerot q prbjn shifrn e fundit t q po jetojm. Pa rrugdalje. Perspektiva e saj me dhjetvjear t tr ka qen e zymt e ndrsa tash, ajo ka prekur fundin, d.m.th., qorrsokakun. Si mbrritm deri ktu? Papritmas? Pahetueshm?

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.163Z

Lazër Stani: Si më shpëtoi Dritëro Agolli dhe mbështetja që i dha mbesës së armikut Abaz Kupi

Asokohe as nuk e kishte ëndërruar se një ditë do të takonte Dritëro Agollin. Atë, që e cilësonte, si poet të madh, të parin e shkrimtarëve në krye të Lidhjes së Shkrimtarëve Shqiptarë dhe Artistëve. Ndërsa, sot pas takimit të parë me të, në sallën Ali Kelmendi në Pallati

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama