Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Dajtit

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.001 / keyword[0] dritan / docs[0] 17606 / hits[0] 33821 / keyword[1] dajtit / docs[1] 4045 / hits[1] 7999 /
No Pic available
  • 2017-05-03

Zgjedhjet shtyjnë gjyqet, dështojnë seancat nga mungesa e avokatëve

Zvarritja e proceseve gjyqësore është bërë tashmë një fenomen në gjykatat shqiptare, por afrimi i zgjedhjeve duket se e thekson akoma më shumë këtë dukuri. Nga një vëzhgim i Ora News, shihet se proceset më të bujshme që kanë edhe një ndjeshmëri të lartë publike shtyhen prej jav

No Pic available
  • 2017-03-10

Loja prokuror-avokat dështon seancat për Frrokun, Dajtin e Shullazin

Zhvillimi brenda orarit apo brenda një afati të përcaktuar i procesve gjyqësore ne gjykatat shqiptare është bërë pothuajse një mision i pamundur. Nga një vëzhgim i bërë nga Ora News gjatë kësaj të premteje në Gjykatën Penale të Tiranës dhe atë të krimeve të renda, vihet re se

No Pic available
  • 2017-02-02

Berisha: Ministria e Drejtësisë, varrmihëse e Ministrave të LSI-së

Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzoi edhe sot kryeministrin Edi Rama për lidhje me bandat dhe krimin, duke iu referuar si kreu i tyre. Nga foltorja e Kuvendit, Berisha foli për regjistrime të Ramës me banditë si Balili, Dajti, e Lul Berisha, madje sipas tij duke u kërkuar miliona euro.  B

No Pic available
  • 2017-02-02

Akuzat dhe kundërakuzat e artikuluara sot në Kuvend

Debatet brenda kolicionit qeveritar dhe situata e rendit në vend, përplasi ashpër me akuza mazhorancën dhe opozitën në Kuvend. Ish-kryeministri, Sali Berisha, përdori gjuhë të ashpër ndaj mazhorancës, ndërsa tha se është shndërruar në bandokraci, duke shigjetuar drejtpërdrejtë krye

Tango e Dajtit, Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka më gjyqtarë
  • 2017-01-07

Tango e Dajtit, Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka më gjyqtarë

I pandehuri Dritan Dajti duket se e ka kapur mat drejtësinë, e cila që prej vitit 2009 nuk ia ka dalë ende mbanë të shprehet me një vendim të formës së prerë për të. Me katër burgime të përjetshme për vrasjen e 4 efektivëve të policisë, Gjykata e Lartë ktheu dosjen për rigjykim

No Pic available
  • 2016-12-22

Kanabisi, Dervishi: Po zhvleftësohet euro. Kikia: Përmasa të llahtarshme

Hashashi, e vërteta përtej mitit-kjo është tema e emisionit “Arena” nga Dritan Hila në Ora News. Zëvendësministri i Brendshëm, Stefan Çipa tha se këtë vit ka shifra rekord të asgjësimit të lëndëve narkotike. Gjatë bisedës, ai tha se sot po zhvillohet një operacion ndë

Lazarati gjashte muaj shtyrje
  • 2016-11-23

Lazarati gjashte muaj shtyrje

var fbShare url httpvizionplusallazarati-gjashte-muaj-shtyrjesize smallbrbrEdhe pse po behen 6 muaj nga nisja e gjyqit per banden e Lazaratit seancat kane deshtuar te gjitha njera pas tjetres Shkak i zvarritjes jane bere avokatet e 11 te pandehurve me taktikat e tyre ata kane arritur te bllokojne