Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Prifti

Meta: total 1000 / total_found 5361 / time 0.004 / keyword[0] dritan / docs[0] 18100 / hits[0] 34659 / keyword[1] prifti / docs[1] 12114 / hits[1] 27963 /
Meta sulmon Tahirin: Një delinkuent që na mbyti me drogë!
  • 2018-11-02

Meta sulmon Tahirin: Një delinkuent që na mbyti me drogë!

Një ditë pas shpërthimit të Sajmir Tahirit, i cili në një deklaratë për mediat tha se kishte ardhur koha për të thënë të vërtetat e tij (duke treguar dokumentin e pushimit të çështjes ndaj tij nga Gjykata e Katanias), ka ardhur dhe reagimi i Presidentit të republikës, Ilir Meta. K

21 Janari, si e trajtoi politika dhe çfarë ndodhi me aktorët kryesorë?
  • 2018-01-21

21 Janari, si e trajtoi politika dhe çfarë ndodhi me aktorët kryesorë?

Gjatë kohës që ishte në opozitë, partia socialiste e quajti vrasjen e protestuesve një krim shtetëror, duke akuzuar drejtpërdrejt ish-kryeministrin Sali Berisha. Kurse Sali Berisha ka akuzuar gjithmonë Edi Ramën, si shkaktarin e dhunës. Por si ndodhi 21 janari dhe cilat ishin pasojat për

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro
  • 2018-01-19

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro

Fiks Fare denoncoi abuzimet ndër vite të strukturave shtetërore me kompaninë e përpunimit të naftës, ARMO. Nga viti 2008, deri në ditët e sotme, kompanitë që e administruan, kanë krijuar një borxh prej më shumë se 600 milionë euro. Lojërat e politikës, por edhe keqmenaxhimi i firma

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut
  • 2018-01-16

Lista, 36 gjyqtarë e prokurorë në sitën e Vettingut

36 gjyqtarë e prokurorë, mes të cilëve edhe drejtues gjykatash e prokurorish, do ti nënshtrohen procesit të vettingut, pas shortit të hedhur së fundmi në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Lista e gjyqtarëve dhe prokurorëve që do ti nënshtrohen vettingut: Enton Dhimitri Gjykata e A

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë
  • 2017-10-07

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë

UVIL ZAJMI Historia e pallateve “Shallvare” është e lidhur me atë të banorëve që kanë jetuar aty. Pikërisht, në atë kompleks gjigant të viteve ’50, u vendos një pjesë e madhe e popullsisë së Tiranës, dhe nga ajo periudhë në dhjetëvjeçarët që pasuan kanë banua

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel