Rezultate te kerkimit per termin: +Driton +Gashi

Meta: total 107 / total_found 107 / time 0.000 / keyword[0] driton / docs[0] 1131 / hits[0] 1447 / keyword[1] gashi / docs[1] 7127 / hits[1] 14146 /
No Pic available
  • 2017-08-10

Delawie: Në Kosovë nuk po shihet progres në luftën kundër korrupsionit

Ambasadori amerikan, Greg Delawie, është shprehur i shqetësuar për shkak se në Kosovë nuk po shihet progres në luftën ndaj korrupsionit sidomos ndaj atij në nivel të lartë. Delawie ka shpërndarë një lajm në të cilin flitej se si Prokuroria dhe Gjyqësia në Kosovë nuk po merret, apo

No Pic available
  • 2017-04-18

Konfirmohen kërcënimet ndaj presidentit, kryeministrit dhe liderëve opozitarë

Presidenti, kryeministri dhe liderët opozitarë në Kosovë kanë qenë të kërcënuar nga individë dhe organizata të dyshuara për veprimtari kriminale, të cilat tashmë janë nën hetime, është thënë sot pas takimit të Komisionit parlamentar për siguri dhe mbikëqyrje të Agjencisë së

No Pic available
  • 2016-10-24

Ulet dënimi për Sulejman Selimin

Ish-komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi përfundimisht do të vuajë 7 vjet burg në lidhje me çështjen e njohur për krime lufte si “Drenica II”. Gjykata e Apelit në Prishtinë, i ka ulur vetëm një vit burg ish-komandantit të UCK-së q

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-09

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intensive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave prova të cilat njëanshëm zbatoh

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-08

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intenzive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave 'prova" të cilat njëanshëm zb

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

No Pic available
  • 2016-07-29

Betejë e komplikuar për të mos i paguar Austrisë 5 milionë euro

Vendimi i arbitrazhit i cili detyron Kosovën të paguajë me 5 milionë euro j kompaninë austriake OeSD është i paankimueshëm. Avokati, Gazmend Nushi, i Ministrisë së Punëve të Brendshme ka thënë se nisur nga konventa e Neë York-ut, ministra e Punëve të Brendshme do ta nis procedurën