Rezultate te kerkimit per termin: +Dropulli

Meta: total 204 / total_found 204 / time 0.000 / keyword[0] dropulli / docs[0] 204 / hits[0] 248 /
No Pic available
  • 2017-06-02

Rama: PD nuk futi asnjë grua në listën e Gjirokastrës

Nga fshati Virua në Gjirokastër ku ishte në një takim me gra e vajza, kryeministri Edi Rama  tha se nuk do ta besonte kurrë se PD nuk do të përfshinte asnjë grua nga ky qark për tu përfaqësuar në Parlament. Për këtë tha kryeministri të gjitha gratë dhe vajzat duhet të votojnë

No Pic available
  • 2017-04-16

Nishani: Datën e zgjedhjeve e kam dekretuar, palët të gjejnë zgjidhjen

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka deklaruar nga Dropulli se palët politike me besimin dhe ndihmën në zot duhet të gjejnë zgjidhje, pasi ai ka dekratuar datën e zgjedhjeve. I pyetur nga gazetarët se a do të ketë zgjedhje në 18 qershor, kreu i shtetit tha se Presidenti e ka dekretua

Unë, nipi i Shefqet Peçit, komandant Rama, pisat e PD dhe dhe fitorja publiçitare
  • 2017-03-16

Unë, nipi i Shefqet Peçit, komandant Rama, pisat e PD dhe dhe fitorja publiçitare

Nga Entela Resuli Fundjavën që lamë pas, një grup gazetarësh u ftuan për të parë nga afër efektet e reformës territoriale në dy bashki të cilësuara më të suksesshme. Pas një ndalese në Fierin e ndryshuar dukshëm, stacioni i radhës ishte Tepelena. U nisa drejt këtij qyteti me një

No Pic available
  • 2017-03-15

Unë nipi i Shefqet Peçit, komandant Rama dhe pisat e PD

Fundjavën që lamë pas, një grup gazetarësh u ftuan për të parë nga afër efektet e reformës territoriale në dy bashki të cilësuara më të suksesshme. Pas një ndalese në Fierin e ndryshuar dukshëm, stacioni i radhës ishte Tepelena. U nisa drejt këtij qyteti me një mal me paragjykim

Për kllounët dhe karagjozët që duan të trazojnë Himarën
  • 2016-11-01

Për kllounët dhe karagjozët që duan të trazojnë Himarën

Flamuri shqiptar ne Himare Nga Aleksandër Çipa Ajo qe po zhurmon aktualisht ne Himare, eshte nje maskarade radhe. Nje kategori individesh sharlatane dhe kokethare po rikthejne ne relacionet zyrtare shqiptaro-greke nje zhurme te riciklueshme per qellime elektorale. Elementet filogreke te Himares

Çipa rrëfen të pathënat e turbullirave të fundit në Himarë: Ja problemet e mëdha të grekofilëve
  • 2016-08-21

Çipa rrëfen të pathënat e turbullirave të fundit në Himarë: Ja problemet e mëdha të grekofilëve

Nga Ylli Pata Takimi i presidentit Bujar Nishani me komunitetin himariot që drejton Nikollaq Neranxi, rihapi sërish polemikat për protestën e 14 gushtit në Himarë ku u adresuan edhe në greqisht kërkesat drejtuar qeverisë. Gazetari Aleksandër Çipa, në një intervistë për tesheshi.com

Transparencë online, vetëm 17 bashki e kalojnë klasën
  • 2016-05-09

Transparencë online, vetëm 17 bashki e kalojnë klasën

Jo vetëm media, por çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë, ka të drejtën të kërkojë informacion zyrtar nga njësitë vendore. Kjo falë ligjit për të drejtën e informimit, i vitit 2014. Megjithëse konsiderohet një nga ligjet më të mira në vend, zbatimi i tij në fakt lë pë