Rezultate te kerkimit per termin: +Dubnas

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] dubnas / docs[0] 1 / hits[0] 1 /
No Pic available
  • 2010-04-11

Shkencëtarët zbulojnë elementin 117 të Tabelës së Mendelejevit

Autori i Lajmit: Redaksia Moskë - Tashmë është realitet. Elementi kimik më i ri tashmë ka zënë vend në tabelën periodike të elementeve kimike. Ai është elementi i 117, dhe ka zënë vend në radhën e fundit të tabelës së Mendelejevit. Një ekip ndërkombëtar fizikanësh konfirmon