Rezultate te kerkimit per termin: +Dubrovnik

Total: 656
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.002Z

Kryeministri Thaçi udhëtoi për në Dubrovnik

Nga Express më 08 korrik 2011 në ora 09:54 Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar dje për në Dubrovnik, ku do të marr pjesë në Samitin e Kroacisë. Gjatë qëndrimit në Dubrovnik, kryeministri Thaçi pritet të zhvillojë takime me kryetarin e Kroacisë, Ivo Josipoviq dhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.124Z

Gjashtë filma kosovarë në Dubrovnik

Prishtinë, 30 mars 2011 NOA – Dokufest përzgjedh 6 filma kosovarë të shfaqen në Libertas Film Festival në Dubrovnik. Selektori dhe përpiluesi i programit për filma të shkurtër ne Dokufest, Samir Karahoda, ka përzgjedhur një program me filma nga autorë kosovarë të cilët do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.877Z

Thaçi e Tadic shtrëngojnë duart në Dubrovnik (Video)

(E plotësuar) Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se shtrëngimi i duarve me liderin e Partisë Demokratike të Serbisë, Boris Tadic në Samitin e Kroacisë në Dubrovnik, është një veprim i vonuar.Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se shtrëngimi i duarve me lideri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.398Z

Gjiknuri në Dubrovnik për rrjetin e gazit

TAP Vendet e Europës Qendrore, Lindore dhe Juglindore bashkohen për ndërtimin e një infrastrukture të përbashkët të rrjeteve të gazit. Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, mori pjesë në takimin e Grupit të Nivelit të Lartë të iniciativës për rrjetin ndërlidhës t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.123Z

Hetime për bombardimet në Dubrovnik

Autoritetet e gjyqësore malazeze kanë filluar hetimet kundër tre pilotëve të ish-Armatës Popullore të Jugosllavisë, të cilët dyshohet se kanë kryer krime lufte në rajonin e qytetit bregdetar kroat Dubrovnik në vitin 1991. Mediat në Podgoricë njoftojnë se hetimet ndaj tyre kanë fillu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.129Z

Shqipëria, Konsullatë Nderi në Dubrovnik (FOTO)

Në Dubrovnik është përuruar Konsullata e Nderit e Republikës së Shqipërisë, e cila do të mbulojë të gjithë rajonin e Prefekturës së Dubrovnik-Neretvas. Konsull Nderi është emëruar Ivan Gjurashiç, me profesion jurist. Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci, Ilir Melo, deklaroi në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.810Z

Tadic ne Dubrovnik bashke ne nje samit me Thacin

Presidenti i Partisë Demokratike të Serbisë, Boris Tadiç, ish-president i Serbisë,mbërriti të shtunën në mëngjes në Dubrovnik, në Samitin e shtatë të Kroacisë. Në samit është i pranishëm edhe kryemini

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama