Rezultate te kerkimit per termin: +Duisburg

Meta: total 193 / total_found 193 / time 0.000 / keyword[0] duisburg / docs[0] 193 / hits[0] 258 /
No Pic available
  • 2017-03-10

Ministri i Jashtëm turk sfidon Gjermaninë me gjestin e Ujqërve Gri

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu ka promovuar ndryshimet kushtetuese të Turqisë në Hamburg të Gjermanisë, ndryshime të cilat i japin më shumë pushtet presidentit Rexhep Taip Erdogan. Gjatë tubimit, Çavusoglu ka formuar me duart e tij gjeste që nënkuptojnë përshëndetjen e Uj

No Pic available
  • 2017-02-17

Nuk e quan shtëpi Shkodrën, Kosova kërkon të luajë në Këln

Federata e Futbollit të Kosovës duket se preferon të quajë shtëpi Këlnin para qytetit të Shkodrës, ku luan aktualisht ndeshjet e saj kualifikuese. Mediat gjermane kanë bërë të ditur se drejtuesit e FFK-së jo vetëm që po ideojnë zhvillimin e ndeshjeve larg Shqipërisë, por edhe kanë

No Pic available
  • 2017-01-11

Në Gjermani si punëkërkues, jo si azilantë

Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ushqen vetëm një ëndërr: të rikthehet në Duisburg, qytetin gjerman pranë Düsseldorfít. Atje ku kërkoi familja e tij azil, atje ku jetoi me prindërit dhe tre motrat nga shkurti 2014 në gusht 2016 në pritje të përgjigjes për të

No Pic available
  • 2017-01-10

Rrëfimet e trishta/ Nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil në Gjermani u pranuan vetëm 10 vetë

Nga 34 mijë qytetarë nga Shqipëria që kërkuan azil në Gjermani në 2015-2016 u pranuan vetëm 10 vetë. Problemet ekonomike, papunësia, varfëria e strehimi vazhdojnë të mbeten faktorë nxitës për largimin drejt Gjermanisë. Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ushqen

SHIFRAT/ Nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil në Gjermani, u pranuan vetëm 10 vetë. Dëshmitë e dhimbshme
  • 2017-01-10

SHIFRAT/ Nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil në Gjermani, u pranuan vetëm 10 vetë. Dëshmitë e dhimbshme

Nga 34 mijë qytetarë nga Shqipëria që kërkuan azil në Gjermani në 2015-2016 u pranuan vetëm 10 vetë. Problemet ekonomike, papunësia, varfëria e strehimi vazhdojnë të mbeten faktorë nxitës për largimin drejt Gjermanisë. Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ush

Gjermani, nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil, u pranuan vetëm 10
  • 2017-01-10

Gjermani, nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil, u pranuan vetëm 10

Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ushqen vetëm një ëndërr: të rikthehet në Duisburg, qytetin gjerman pranë Düsseldorfít. Atje ku kërkoi familja e tij azil, atje ku jetoi me prindërit dhe tre motrat nga shkurti 2014 në gusht 2016 në pritje të përgjigjes për të

No Pic available
  • 2016-12-24

Ata që sulmojnë Gjermaninë nuk janë shqiptarë

“Janë bukëpërmbysës dhe të pa identitet. I pafe është secili shqiptar që në çfarëdo mënyre guxon të sulmojë Gjermaninë apo ndonjë vend tjetër. “Ne shqiptarët gjithmonë në Perëndim kemi qenë të njohur si populli i integruear me vlera evropiane, me përjashtime shum