Rezultate te kerkimit per termin: +Duisburg

Meta: total 182 / total_found 182 / time 0.000 / keyword[0] duisburg / docs[0] 182 / hits[0] 233 /
No Pic available
  • 2016-10-15

Foshnja nxirret në shitje në eBay, kushton 5 mijë euro

Policia po heton një ngjarje të cuditshme, ku një vajzë një muajshe është nxjerrë në shtije në faqen eBay për 5 mijë euro. Njoftimi u bë i ditur në faqen eBay dhe shoqërohej nga fotoja e një vajze të veshur në rozë dhe çmimin 5 mijë euro por njoftimi u zhduk pas gjysmë ore fal

Foshnja 40 ditëshe nxirret në shitje, çmimi 5 mijë euro
  • 2016-10-13

Foshnja 40 ditëshe nxirret në shitje, çmimi 5 mijë euro

Transmetuar më 13.10.2016 - 11:11 Një vajzë e vogël vetëm 40 ditëshe është nxjerrë në shitje për një çmim prej 5 mijë euro. Është kaq vlera e së voglës Maria, e cila është nxjerrë në shitje

No Pic available
  • 2016-10-06

Arrestohet bosi kalabrez i mafies, fshihej pas dollapit

Një bos mafieje nga Kalabria u arrestua nga policia italiane në një dhomë sekrete në shtëpinë e tij 5 vjet pasi u arratis gjatë një vizite në spital, lajmëruan autoritetet italiane ditën e sotme. Bosi 54-vjeçar, Antonio Pelle, ishte në listën e të arratisurve më të rerzikshëm të

Universitetet pushtohen nga pensionistët
  • 2016-05-24

Universitetet pushtohen nga pensionistët

Europë – Ndërmjet viteve 1981 deri në 2011, numri i pensionistëve të cilët u regjistruan në kolegje në Zvicër, u rrit me 500% sipas statistikave zyrtare të shtetit. Edhe në vende të tjera të Europës, ka një rritje të tillë të regjistrimeve në universitete. Franz-Jos

Derbi i shqiptareve rikthehet Rama
  • 2016-05-16

Derbi i shqiptareve rikthehet Rama

brbrNje nga ish-futbollistet me te dashur te kombetares shume kohe me pare Valdet Rama duket se ka lene periudhen e erret duke gjetur me ne fund formen dhe rrjeten me skuadren e tij 1860 Munchen Nderkohe Edmond Kapllani edhe pse shenoi dy gola duke i dhene fitoren Fsv Frankfurt nuk arriti te shpeto

No Pic available
  • 2016-03-11

Ja cilat janë 200 universitetet më të mira në Europë për vitin 2016

Mbretëria e Bashkuar kryeson listën e 200 universiteteve më të mira në Europë, duke zënë çerekun e renditjes me plot 46 universitete. Universitetet e Oxford, Cambrigde dhe Imperial College London kanë marrë pikët më të larta si institucionet më të mira të arsimit në kontinent të b

No Pic available
  • 2016-01-13

Lind Angela Merkel, refugjatja e vogël nga Siria

Një çift refugjatës nga Siria kanë vendosur që ta quajnë vajzën e tyre të porsalindur Angela Merkel, në shenjë falenderimi për pritjen dhe strehimin që i është bërë në Duisburg. “Gjermania është si një nënë për ne”, tha për gazetën “Westdeutsche Allgemeine