Rezultate te kerkimit per termin: +Dukagjin +Leka

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.133Z

Dukagjin Leka zgjedhet prorektor në Universitetin e Gjilanit

Këshilli Drejtues i Universitetit "Kadri Zeka" në mbledhjen e mbajtur më 18 mars 2016 në Gjilan pas propozimit të Rektorit Prof. Asoc. Dr. Bajram Kosumi, ka zgjedhur Prof. Ass. Dr. Dukagjin Lekën Prorektor për bashkëpunim ndërkombëtar. Dukagjin Leka në cilësinë e Prorektorit për bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.476Z

Nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi mes dy universiteteve

Universiteti "Kadri Zeka" në Gjilan dhe Universiteti "Rexhep Tayyip Erdogan" nga Rize i Turqisë kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi mes dy institucioneve. Në emër të rektorit të Universitetit "Kadri Zeka", Bajram Kosumi, prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar, Dukagjin Leka, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.783Z

Aty ku besa e mikpritja u shkelen me të dyja këmbët: Nëntë dramat që tronditën Dukagjinin

Dukagjini i Shkodrës u rikthye edhe një herë në qendër të mediave dhe opinionit publik, dhe siç ka ndodhur rëndom këto kohë, jo për bukuritë e tij natyrore, por në faqen e kronikës së zezë. Vrasja me armë zjarri e dy turistëve çekë Michael Svatos dhe Anna Kosinova nga i riu 20 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.407Z

Këshilltarët jopartiakë, vështirë të veprojnë si pjesë e Qeverisë

Jeta në Kosovë sonte debaton për prurjet e reja nëpër parti politike pikërisht para zgjedhjeve nacionale në Kosovë. Pse anëtarë të shoqërisë civile u bën pjesë e ekipit aktual qeverisës? Sa kanë hapësirë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.461Z

Tropoja mungese infrastrukture dhe perspektive per te ardhmen

Tropoja e ndodhur ne skajin me te larget ne verilindje te Shqiperise vazhdon te perballet sot me nje nivel te larte te papunesise dhe varferise. Megjithese nje rreth me pasuri te shumta natyrore mungesa e investimeve te mjaftueshme dhe e perspektives ka detyruar pjesen me te madhe te banoreve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.267Z

Kandili i Argjendit nga Martin Camaj premierë e suksesshme në teatrin Migjeni

TIRANË, 3 Nëntor / ATSH / - Premiera më e fundit e Teatrit "Migjeni" në Shkodër, ajo me titull "Kandili i Argjendit", vepra e autorit Martin Camaj, pasi korri sukses gjatë shfaqes në skenë, mbylli zyrtarisht edhe siparin e tempullit të kulturës shkodrane i cili do t'i nënshtrohet restauri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.254Z

Shënohet Epopeja e UÇK’së në Gllogjan

24 mars është një datë, e cila ka rëndësi të madhe për Kosovën, sepse shënon 12 vjetorin e Epopesë së UÇK-së, në Gllogjan, si dhe 11 vjetorin e fillimit të bombardimeve të aleancës veri-atlantike të NATO-së. Për të shënuar këtë datë historike në manifestimin e organizuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama