Rezultate te kerkimit per termin: +Duma

Meta: total 1000 / total_found 1411 / time 0.000 / keyword[0] duma / docs[0] 1411 / hits[0] 3065 /
Grida Duma, takim informal me ambasadorin e OSBE (Foto)
  • 2019-03-29

Grida Duma, takim informal me ambasadorin e OSBE (Foto)

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma është fotografuar sot teksa ka zhvilluar një takim informal me ambasadorin e OSBE-së, Bernard Borchard. Në fotot e mëposhtme, ish-deputetja e Partisw Demokratike shfaqet në një prej hoteleve të njohura të Tiranës, duke zhvilluar një takim informal me kr

Putin, ligj për  kufizimet e internetit në Rusi
  • 2019-03-19

Putin, ligj për kufizimet e internetit në Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi legjislacionin që u mundëson autoriteteve ruse të bllokojnë faqet e internetit dhe të miratojnë dënime për “lajme të rreme” dhe materiale që i konsiderojnë fyese për shtetin apo publikun. Dy ligjet, që, sipas kritikëve, janë

Merr fund martesa e politikanes së bukur shqiptare
  • 2019-03-16

Merr fund martesa e politikanes së bukur shqiptare

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma i ka dhënë fund martesës së saj me bashkëshortin Ilir Shqina. Sipas dokumentit zyrtar të Gjykatës së Tiranës ka qenë ish-deputetja ka që bërë kërkesën për tu ndarë nga bashkëshorti i saj. Ndërkohë që dyshohet se shkak i kësaj ndarje të jetë

Mandatet/ Çështja Hajdari, Grida Duma i hap derën e rikthimit: Të tregojë
  • 2019-03-14

Mandatet/ Çështja Hajdari, Grida Duma i hap derën e rikthimit: Të tregojë

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka komentuar vendimin e të bijës së heroit të demokracisë Azem Hajdari, Rudinës për të mos djegur mandatin e deputetes, duke dalë nga linja e Partisë Demokratike. Dum ka argumentuar në A2CNN se vendimi për djegien e mandateve ishte një aksion i mirëfi

Stë votojnë se je e bukur, femrat janë xheloze, Grida Duma: Unë mbijetova!
  • 2019-03-10

Stë votojnë se je e bukur, femrat janë xheloze, Grida Duma: Unë mbijetova!

Ish-deputetja e PD, Grida Duma është padyshim një nga politikanet më të bukura, fakt që i vihet shpesh në dukje. E ftuar në Xing me Ermalin, Duma ka pohuar se bukuria e saj ka ndikuar edhe tek vota e qytetarëve. Moderatori e ka ngacmuar ish-ligjvënësen e PD, duke thënë se femrat mund t

Arrestimi i Dakos, Grida Duma tregon planin e Ramës
  • 2019-02-25

Arrestimi i Dakos, Grida Duma tregon planin e Ramës

Grida Duma ka folur për arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. E ftuar në emisionin 360 Gradë në Ora News tha se do të ndiqet e njëjta strategji që u bë me Saimir Tahirin. Diskutimi Duma: Tani pritet të drejtësia të fillojë të bëjë veprimin. Ajo që kemi besim ësh

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!
  • 2019-02-21

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!

Protesta e sotme e opozitës ka nisur me fjalimet e deputetëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialist për Integrim, të cilët ditën e djeshme hoqën dorë nga mandatet e deputetëve. Sot mandati im, mandati ynë i takon qytetarëve! Ju takon ju, fitore, kështu tha deputeti Ervin Salia