Rezultate te kerkimit per termin: +Duncan

Total: 274
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.895Z

Arne Duncan, ministri model

Është "përgjegjësi" i arsimit në administratën "Obama", shumë i vlerësuar nga bashkëpunëtorët dhe kundërshtarët. Duncan po lufton kundër një beteje të vështirë për reformën e shkollës Asnjë nuk flet keq për Arne Duncan, ministrin e ri të Arsimit të qeverisë "Obama". Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.552Z

Shuhet në moshën 54 vjeçare aktori Michael Clarke Duncan

Aktori Michael Clarke Duncan, i bërë i famshëm sidomos për rolin e tij në filmin Milja e gjelbër, vdiq në moshën 54 vjeçare. Duncan pësoi një atak kardiak në korrik dhe nuk arriti ta marrë veten. Ai ishte nominuar për çmimin OSCAR në vitin 1999 për rolin e tij në fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.256Z

Britania e Madhe emeron Duncan Norman ambasador ne Shqiperi

Transmetuar me 04122015 - 1713 PUBLICITET Britania e Madhe ka zevendesuar ambasadorin Nicholas Cannon ne Shqiperi duke emeruar ne kete post Duncan Normanbr br Norman eshte ambasadori i ri britanik qe do te marre detyren ne T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.184Z

Isadora Duncan: Balerina që pikëtakoi Shqipërinë

Promovohet në Paris “Santa Quaranta” i autorit Luan Rama, kushtuar historisë se si erdhi dhe e përjetoi Shqipërinë e vitit 1913, balerina e famshme Isadora Duncan. Balerina dhe koreografia e njohur e fillimitshekullit XX, gruaja që revolucionarizoi baletin modern, pas humbjes së d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.940Z

FOTOT/ 66-vjeçari Duncan tregon super të dashurën 30 vjet më të re

Duncan Bannatyne, 66 vjeç, ka vendosur të kalojë disa ditë në plazh me të dashurën e tij 35-vjeçare, Nigora Ëhitehorn. Duncan, pavarësisht viteve, duket në formë të mirë. Një e dashur e tillë, natyrisht që të rinon!  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.966Z

Meta takon Duncan Norman, ambasadorin e ri të Britanisë së Madhe në Shqipëri

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar, z. Duncan Norman të cilit i uroi mirëseardhjen në Shqipëri dhe suksese në detyrën e re. Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta pasi vlerësoi marrëdhëniet historike mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.490Z

PROFIL/ Duncan Norman: Kush është ambasadori që vjen Shqipëri si kalë race i diplomacisë britanike

Nga Ylli Pata Ambasadori më i ri i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, edhe pse vjen nga Ambanistani ku ka shërbyer si kreu i zyrës së qeverisë së Londrës, ai e ka bërë sefte me Shqipërinë. Siç theksohet në CV-në tij zyrtare, ambasadori i ri britanik në Tiranë ka hyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama