Rezultate te kerkimit per termin: +Durim +Sula

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] durim / docs[0] 5818 / hits[0] 7702 / keyword[1] sula / docs[1] 3023 / hits[1] 5666 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit
  • 2016-07-07

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit

Katër vite pasi u mbajtën peng, 385 banesat sociale në Shkozë tashmë kanë të zotët e tyre. Me votat e të gjithë anëtarëve, Këshilli Bashkiak i Tiranës ndau dje pjesën e dytë të banesave sociale, 177 të tilla. Në listën përbri janë emrat e përfituesve që, brenda një kohe

E konfirmon ADN-ja holandeze: Doçi vrau dy vëllezërit Sulku
  • 2016-03-24

E konfirmon ADN-ja holandeze: Doçi vrau dy vëllezërit Sulku

Gati një vit më parë, dy prokurorë holandëze kanë mbëritur në Tiranë, për të marrë ADN-në e Markeljan Doçit të arrestuar në Tiranë për vrasjen e Besnik Sulkut, por njëherësh i dyshuar edhe për vrasjen e vëllait të tij në Holandë, Durim Sulku. Një kampion pështyme dhe nj

Edhe hapja e dosjeve, dhe të zhdukurit në kalenda?!
  • 2016-02-16

Edhe hapja e dosjeve, dhe të zhdukurit në kalenda?!

Nga Ben Andoni   Tranzicioni ynë krejt specifik, që nuk po njeh fund, me siguri do përbëjë një mësim për shkollat politike të së ardhmes, sesi nuk duhet bërë politikë. Si në pak vende, demokracinë vazhdojnë e bëjnë ish-ët apo pinjollët e atyre që mbajtën diktaturën, ku

Ja kandidatët që do hapin dosjet e ish-Sigurimit
  • 2016-01-25

Ja kandidatët që do hapin dosjet e ish-Sigurimit

Kanë mbërritur pranë Kuvendit informacionet e kërkuara nga institucionet e sigurisë, të cilat mund të kenë të dhëna për kandidatët që konkurrojnë për anëtarë të Autoritetit që do bëjë hapjen e dosjeve. Nis ngritja e Autoritetit Kur kanë kaluar 8 muaj nga miratimi në parlament

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)
  • 2015-12-12

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri