Rezultate te kerkimit per termin: +Durmishit

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.802Z

GP i LDK-së: Kërcënimi i Hysen Durmishit ndaj kryeministrit, nxitje për cënim të demokracisë

Grupi i LDK-së në Kuvendin e Prishtinës konsideron se kërcënimi i drejtorit të infrastrukturës, Hysen Durmishit, ndaj kryeministrit të Kosovës, paraqet nxitje për cënimin e demokracisë, të rendit e të sigurisë në Komun&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.838Z

Komuna e Prishtinës e hedh fajin diku tjetër për gropat

Komuna e Prishtinës ia hedh fajin Organit Shqyrtues të Prokuorimit dhe Komisionit Rregullativ të Prokurimit për mos mbylljen e gropave në kryeqytet. Drejtori i Infrastrukturës në Prishtinë, Hysen Durmishi, i ka quajtur këto dy institucione si të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.747Z

Fier, digjen cisternat me bitumtë "Bankers", shkak rrufeja

Të tjera rreth shkrimit FOTO FIER- Pesë cisterna me bitum janë përfshirë nga flakët në zonën naftëmbajtëse të Patos Marinzës.Shkak i zjarrit ka qenë rënia e rrufesë në një zonë të gjerë, ku mungojnë rrufepritëset. Sipas Përgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.907Z

Bëhen të ditur laureatët e çmimeve për vepër jetësore në kinematografi e muzikë

Profesoreshat e muzikës Seniha Spahiu dhe Sevime Gjinali janë laureate të Çmimit për vepër Jetësore për muzikë "Niketë Dardani" për vitin 2015 ndërsa Çmimi për Vepër Jetësore në fushën e kinematografisë "Bekim Fehmiu" i është caktuar aktorit Bislim Muçaj. Kurse për çmimet vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.200Z

Miloshoski në Prishtinë, thellohen marrëdhëniet Kosovë-Maqedoni

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, do të shkojë të hënën e ardhshme për një vizitë zyrtare në Prishtinë. Ai do të takohet me zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës. Vizita e tij bëhet pak ditë pasi Kosova dërgoi në Shkup të ngarkuarin me punë, Skënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.918Z

Rivalet e Shqiperise

brbrArmenia i ka bere nje nder Shqiperise duke ndalur ne shtepi Danimarken ne barazim pa gola 0 me 0 ne nje nga perballjet e grupit I Ne Erevan ne takimin qe duhej me patjeter ta fitonin danezet moren barazimin dyte radhazi pa gola pas atij me kuqezinjte Nordiket e trajnerit Olsen kane zhvilluar nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.979Z

Rifilluan punimet në rrugën “Ekrem Rexha”

Më në fund sot kanë rifilluar punimet në rrugën “Ekrem Rexha”, në lagjen “Arbëria”, pas shumë pengesave e zvarritjeve. Javën e kaluar drejtori i Drejtorisë së Infrastrukturës Lokale , Hysen Durmishi ,i ka thën&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama