Rezultate te kerkimit per termin: +Durrs

Meta: total 514 / total_found 514 / time 0.000 / keyword[0] durrs / docs[0] 514 / hits[0] 805 /
Foto/Denoncimi i qytetarit: 2 mln dollarë për kodrën e Currilave, por shihni si ka përfunduar!
  • 2016-06-05

Foto/Denoncimi i qytetarit: 2 mln dollarë për kodrën e Currilave, por shihni si ka përfunduar!

Me rastin e ditës së mjedisit, pas denoncimit që bëri Sali Berisha për prerjen e pemëve në malet e Librazhdit edhe një qytetar i indinjuar ka përcjellë në redaksinë tonë shqetësimin e tij. Qytetari ka vënë alarmin për gjendjen në të cilën ndodhet kodra e Currilave në qytetin e

IKMT operacion n Kinostudio dhe Hamallaj, prish një sërë objektesh
  • 2016-04-08

IKMT operacion n Kinostudio dhe Hamallaj, prish një sërë objektesh

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s territorit ka prishur nj sr objektesh pran ndrtess s Rekuizitave n parkun e ndrtesave t Kinostudios n Tiran. Operacioni i IKMT u zhvillua n kuadr t projektit “Pr rehabilitimin dhe rifunksionimin e qndrs kombtare kulturore pr fmij”. Ndrhyrja e IKMT ishte

Flinte me nenen poshte Ures se Dajlanit vdes nga i ftohti foshnja
  • 2015-12-19

Flinte me nenen poshte Ures se Dajlanit vdes nga i ftohti foshnja

Foto arkiv PUBLICITET Durres 19 dhjetor 2015 NOAal- Nje foshnje fare e vogel ka humbur jeten si pasoje e te ftohtit ne Durresbr br Viktima e moshes nje muajshe flinte bashke me nenen e saj 18- vjecare poshte Ures se Dajlanit prej disa koheshbr br Mesohet se e reja pjese

Trafik i personave drejt SHBA, ndalohen 15 shtetas, një në kërkim
  • 2014-05-13

Trafik i personave drejt SHBA, ndalohen 15 shtetas, një në kërkim

Policia e Shtetit njoftoi sot se nga Drejtoria e Forcs s Posaçme Operacionale n Departamentin pr Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rnda n Policin e Shtetit, n bashkpunim me Drejtorin e Policis s Qarkut Shkodr dhe Prokurorin pr Krime t Rnda, n kuadr t nj hetimi intensiv dhe profesional t shtrir n har

Vorpsi: Rama po fsheh t shkuarn e rilindasve t tij. Reagon Qeveria
  • 2014-03-31

Vorpsi: Rama po fsheh t shkuarn e rilindasve t tij. Reagon Qeveria

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama se po prpiqet t mbuloj t shkuarn e disa prej zyrtarve t emruar dhe q jan denoncuar nga opozita pr shprdorim detyre apo korrupsion. Zdhnsja e PD-s Laura Vorpsi theksoi se Rama po merr n mbrojtje drejtuesit e dnuar nga gjykatat, duke iu referuar drej

No Pic available
  • 2014-01-28

Braçe: Midis emrave të zyrtarëve edhe ish-ministri Ksera

Deputeti i majtë Erjon Braçe, njëkohësisht edhe kryetar i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ka zbuluar dje në faqen e tij të “Facebook”-ut një pjesë të emrave të zyrtarëve të lartë që kanë marrë pa të drejtë kredi si të pastrehë. Sipas Braçes, n listn e prgjiths

Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis
  • 2012-08-24

Keqprdorimi i 100 vjetorit t pavarsis

Nga Hamdi Jupe Duket se prpjekjet pr festimin e 100 vjetorit t shpalljes s pavarsis, tashm jan kompromentuar nga nj numur veprimesh e mosveprimesh t atij q quhet Komisioni pr festimet e 100 vjetorit t pavarsis dhe kryetarit t tij, kryeministrit Berisha. Jan nj seri vendimesh dhe qndr