Rezultate te kerkimit per termin: +Durrsi

Meta: total 125 / total_found 125 / time 0.000 / keyword[0] durrsi / docs[0] 125 / hits[0] 174 /
Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën
  • 2017-05-19

Ministrja Kumbaro, në një rrëfim për jetën, familjen dhe politikën

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro Furxhi, ishte e ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel, në një bisedë me drejtuesen Jonida Shehu, si ministre e Kulturës, për herë të parë në një rrëfim për familjen, bashkëshortin, fëmijët dhe çmimin e të qenit në politikë. Çfarë ka nd

Gjâma e erës
  • 2016-11-04

Gjâma e erës

Identiteti kulturor dhe narrativ në gjurmë të tipareve antropologjike kulturore të baladave të Erenestina  Halilit, në librin me poezi “Gjâma e erës”. Nga Alma Dema Kultura perëndimore në gjysmën e dytë të shekullit tëXIX (dhe si zgjatim i saj edhe në të gjithë gjatë

Dibra e Arbrit
  • 2016-09-02

Dibra e Arbrit

Nga Edison Ypi Një rrugë e munguar, për shembull Rruga e Arbrit, është një dëshpërim i madh, por s'ke ç'i bën, se për mungesën e saj faji s'ësht i yti. Një rrugë e nevojshme që ekziston por mbi të nuk ke kaluar, për shembull rruga Kukës-Peshkopi, është dëshpërim edhe më i ma

Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre
  • 2016-04-05

Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre

Kujtesë historike Nga Pëllumb Gorica Historitë e masakrave ndaj shqiptarëve në fillim të shekullit të kaluar janë ende të paharruara. Aq të pashoqe ishin këto sa nuk mbetën pa u vënë re nga udhëtarët e studiuesit e huaj, duke përmendur fakte interesante me vërtetësi, të cilat i b

Emigranti ne FB Agron Cane probleme pedofilie qe ne 75
  • 2014-08-19

Emigranti ne FB Agron Cane probleme pedofilie qe ne 75

e Hene 18 Gusht 20140921 am brbrNgjarja e Sarandes ku sekretari i deputetit kerkonte favore seksuale nga nje 14- vjecare ne kembim te punesimit ka revoltuar perdoruesit e rrjetit social Facebook Ata kane shfrytezuar statuset e Kryeministrit Rama dhe faqet e tjera te mediave on

No Pic available
  • 2014-07-20

E vërteta për rrënjët e gjuhës shqipe dhe të tjera...

Në “Tirana Observer” të datës 7 qershor është botuar artikulli “Shqetësuese janë rrënjët e gjuhës shqipe” nga prof. dr. Luftulla Peza, kryetar i Shoqatës “Qendra e Studimeve Pellazgjike” Tiranë – Pr

7 Prilli, dëshmia e rrallë e postkomandantit në front
  • 2014-04-09

7 Prilli, dëshmia e rrallë e postkomandantit në front

Nga Petrit Palushi Postkomandanti Qazim Onuzi: Nuk na jepshin hollsina për çështjen Shënimet që po përcjellim për Tirana Observer, japin kryesisht atmosferë lufte të 7 prillit dramatik të 1939-s dhe janë marrë nga Shënime mbi jetëshkrim të Qazim Matë Onuzit, prej katundit Nangë (Rr