Rezultate te kerkimit per termin: +Durrsin

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] durrsin / docs[0] 37 / hits[0] 43 /
Rritet çmimi i ujit të pijshëm
  • 2011-12-26

Rritet çmimi i ujit të pijshëm

Që prej 1 janarit qytetarët shqiptarë do të paguajnë më tepër para për ujin e pijshëm.Enti Rregullator i Ujit ka vendosur tashmë që në Tiranë do të paguhet 45 lekë më tepër për m3. Ndërkohë që

Grinden policet godet kolegun me qyten e pistoletes
  • 2011-08-02

Grinden policet godet kolegun me qyten e pistoletes

Një grindje mes kolegësh, për pak sa nuk i ka marrë jetën një personi. Kanë qenë dy punonjës të policisë bashkiake të Tiranës,të cilët pasi janë grindur me njëri-tjetrin, për shkaqe ende të paqarta, nj&eum

No Pic available
  • 2010-09-02

Bregdeti i Durrësit, turizëm me mjete ujore

Agjencitë turistike: Janë me mijëra turistët që pushojnë në Durrës, të cilët kanë dëshirë që të vizitojnë me anije turistike bregdetin e vendit tonë nëpërmjet udhëtimeve dy apo treditore Bregdeti i Durrsit, dhe jo vetm ai, s shpejti do t jet i disponueshm pr lidh

No Pic available
  • 2010-08-31

Enrico Lo Verso: I dashuruar me Shqipërinë

Aktori i mirnjohur italian, Enrico Lo Verso, kthehet n Shqipri pas 17 vitesh. Ishte “L’America” filmi i shumprfolur i regjisorit Gianni Amelio q e solli pr t parn her n vendin ton. Pas ksaj nuk u kthye m, edhe i kishte thn vetes se duhej t vinte. Tashm ai sht pjes e Festivali Ndrko

No Pic available
  • 2010-08-22

Nobel për Paqe, PE ka propozuar një piktor të Kosovës

Artet pamore/ Intervistë ekskluzive me piktorin nga Kosova, Jetullah Haliti Si gjith shqiptart e Kosovs, edhe piktori Jetullah Haliti nuk mund t bj prjashtim; e lavdron shum veten, nxjerr vetm vlera nga vetja, kmbngul q t dalin n pah sukseset, tregon se si u b i njohur n Evrop, s

No Pic available
  • 2010-08-20

Emigrantët, miliona lekë për dasma dhe shoping

Në një muaj martohen 1100 ccifte emigrantësh Emigrantt q kan ardhur me pushime, kan konsumuar shum para pr festa, martesa dhe blerje mallrash. Nj numr i papar dasmash n hapsirn kohore t vetm nj muaji, nga 20 korriku deri 20 gusht n Durrs, mbetet vetm nj prej bilanceve t sezonit

No Pic available
  • 2010-08-15

Meteorologët: Sot, dita më e nxehtë

Deri në mesjavë vendi ynë do të jetë nën të nxehtin afrikan Meteorologt japin srish alarmin se moti afrikan po godet vendin ton. Dje sht lajmruar pr ditt e nxehta q pritet t vijn, n Shqipri dhe rajon. Por edhe e premtja dhe e shtuna q kaluan, jan cilsuar si dit mjaft t nxeh