Rezultate te kerkimit per termin: +Durrsit

Meta: total 442 / total_found 442 / time 0.063 / keyword[0] durrsit / docs[0] 442 / hits[0] 919 /
No Pic available
  • 2017-07-06

Refleksion mbi martirin e Durrësit, Shën Asti

Msc. Dhimitr Qosja* Qyteti i Durrsit si nj ndr qytetet më të rëndësishëm historik me vlera t mdha kulturore e shpirtrore t Shqipris, prqafoi krishtrimin q n gjenezn e tij, duke vulosur identitetin e krishtërimit në Shqipëri si një identitet apostolik i pakundërshtueshëm (Rom. 15, 19, Titi

No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

Letër nga Durrësi/ Gjyqtari nën hetim, do bëjë djalin deputetë të PD në Durrës
  • 2017-01-23

Letër nga Durrësi/ Gjyqtari nën hetim, do bëjë djalin deputetë të PD në Durrës

Një nga gjyqtarët nën hetim se ka udhëtuar drejt Spanjës i paguar nga një biznesmen që ka pasur gjyq civil me të, Petrit Çeno, është babai i Enri Çeno, të cilin Lulzim Basha e ka projektuar si kandidat për deputet në Durrës. Enri Çeno u bë i njohur kohët e fundit, si mbështet

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

No Pic available
  • 2016-07-22

Reforma në drejtësi dhe parlamentarizmi i vitit 1920

Nga Kastriot Kotoni Reforma në drejtësi i ka dhënë atmosferës politike të vendit një situatë tejet ambigue, ose siç thuhet në popull një gjendje as mish, as peshk. E mbingarkuar prej një demagogjie politike e retorike antiperëndimore, gjoja në emër të sovranitetit të vendit, aspak n

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

Qytetari dixhital-Berishës: Tahiri, përdorues droge!
  • 2015-09-08

Qytetari dixhital-Berishës: Tahiri, përdorues droge!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, ekzistojne akuza te shumta te bera ne media dhe ne parlament per Sajmir Shullazin si perdorues droge madje edhe i intoksikuar ne raste te veçanta nga mbidoza. Ketu me poshte eshte nje akuze e fresket, te cilen mendoj se prokuroria mund ta hetoje per vertetesine e sa