Rezultate te kerkimit per termin: +Durrs

Total: 519
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

LSI, zgjedhje n Durrs

Durrs (start)-Dega e Lvizjes Socialiste pr Integrim n qytetin e Durrsit, do t zgjedhin gjat dits s nesrme, kryetarin e ri t ktij qyteti. N gar pr kreun e LSI-s, jan tre kandidatura. Vasil Ziu lindur dhe banues n Durrs, aktualisht mjek ne Spitalin e Durrsit dhe njkohsisht antar i Kshillit Bashkiak t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Durrs, festivali i filmit

Pr her t par n Durrs, do t zhvillohet Festivali Ndrkombtar Veror i Filmit. N kt festival do t prezantohen 16 filma shqiptar dhe t huaj, festival q do t zhvillohet nga data 23-31 gusht, n qytetin bregdetar nga Bashkia e qytetit, Qendra Kombtare e Kinematografis, kompania "ATRID Film Production-Teat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Mblidhet komisioni hetimor pr Durrs-Kuks

N nj koh q maxhoranca ka thirrur Kreyeprokurorin Theodhori Sollaku pr t dshmuar mbi akuzat q rndojn mbi t, opozita kmbngul n hetimin e ish-Ministrit t Transporteve Lulzim Basha. Nj komision hetimor q do t hetoj tenderin e rrugs Durrs-Kuks-Morin sht mbledhur kt paradite. Ky komision hetimor kryesohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Durrs-Kuks, Paloka i prgjigjet Braes: Hetimet Prokuroris

Nnkryetari i komisionit hetimor pr Prokurimet Publike, deputeti Edi Paloka, reagoi sot ndaj akuzave t ngritura nga opozita pr rrugn Durrs-Kuks, duke pohuar se tashm procedurat pr ndrtimin e ksaj vepre po shqyrtohen nga Prokuroria e Prgjithshme dhe ajo sht nj shtje nn hetim. Sipas deputetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

KLSH, eku: Kallzim penal n Prokurori pr Durrs-Kuks

Kreu i Kontrollit t Lart t Shtetit, Robert eku, ka raportuar n Kuvend dmin e shkaktuar pr vitin 2007. Sipas ekut dmi n totoal ka qen 6 miliard lek, ndrsa jan vrejtur shkelje n tatime, dogana dhe shitjen e pasurive. KLSH bri t qart se sht kundr ndryshimit t shpesht t legjislacionit si dhe vuri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Brae: T dorhiqet Basha, po pengon hetimet e Durrs-Kuks

Nnkryetari i Grupit Kuvendor t Partis Socialiste, Erion Brae, ka krkuar sot dorheqjen e Ministrit t Jashtm Lulzim Basha. Sipas Braes, ish-Ministri i Transporteve po pengon hetimet e organit t akuzs pr rrugn Durrs-Kuks. Ligjvnsi i majt i kathirrje Prokuroris t sekuestroj procesverbalin e qeveris pr r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Durrs, elet festivali i filmit

Ka nisur n Durrs edicioni i par i Festivalit Ndrkombtar Veror i Filmit (International SummerFest Film). N kt festival jan pjesmarrs rreth 16 filma, secili n gar pr t marr mimin e madh Gladiatori i Art. N nj tapet t kuq, ngjashm me skenat e Hollivudit, sht vendosur nj tapet i kuq, ku pjesmarrsit jan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama