Rezultate te kerkimit per termin: +Durrsi

Total: 121
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Gjashtë veta nën hetim për 160 tonë krom

Kalimash Gjasht persona jan vn n ndjekje penale nga policia e Kuksit, pasi jan kapur duke transportuar 160 ton krom pa dokumente shoqruese. Policia lokale njoftoi se paraditen e djeshme filloi procedimi penal pr “vjedhje t pasuris” pr Nikolin Delian nga Kamza e Tirans, Lek Buukun nga Du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.497Z

Bastiset Prokuroria e Durrësit, vidhen dokumente në zyra

Bastiset dhe sulmohet  për herë të dytë Prokuroria e Rrethit GJyqësor, Durrës.  Mbrëmjen e kaluar, persona ende të paidentifikuar janë futur në institucionin e organit të akuzës, i cili ndodhet në katet e fundit të godinës që e ndan me Gjykatën. Mësohet se autorët kanë vjedhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.921Z

Grinden policet godet kolegun me qyten e pistoletes

Një grindje mes kolegësh, për pak sa nuk i ka marrë jetën një personi. Kanë qenë dy punonjës të policisë bashkiake të Tiranës,të cilët pasi janë grindur me njëri-tjetrin, për shkaqe ende të paqarta, nj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Lejet e ndërtimit, kryeson Fieri dhe Elbasani

INSTAT: T dhnat e fundit zyrtare nga INSTAT tregojn se n Tiran numri i lejeve t ndrtimit ka psuar rnie q prej fillimit t 2008-s. Kulmi u arrit n fundin e vitit 2008, kur u dhan 192 leje ndrtimi, e m pas vetm rnie n shifra kolosale. N tremujorin e par dhe t dyt t 2009-s, KRT-ja mundi t jepte gjithse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.368Z

Energjetika dhe turizmi; Durrsi “pushtohet” nga italianët

Dje në Këshillin e Qarkut të Durrësit u zhvillua një takim mes drejtuesëve rajonalë të këtij qarku si dhe një grupi sipërmarrësish italianë të fushave të ndryshme. Qëllimi i këtij takimi ishte paraqitja e mundësive që ofron qarku i Durrësit për investime në sektorë të ndrysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Gjiri i Lalësit, turistët vendas dhe të huaj, me sytë nga plazhi më i ri

N Gjirin e Lalsit, n nj nga zonat m t pastra n t gjith bregdetin e qarkut, sht elur zyrtarisht sezoni i ri turistik 2010. Qindra qytetar kan vrshuar drejt vendit m piktoresk q ka Durrsi, pr t qen pjes e programit “Ishmi 2010”. Gjiri i Lalsit sht nj ndr zonat m pak t f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.915Z

Hapet sezoni turistik në Gjirin e Lalësit

N Gjirin e Lalzit, n nj nga zonat m t pastra n t gjith bregdetin e qarkut, sht elur zyrtarisht sezoni i ri turistik 2010. Qindra qytetar kan vrshuar drejt vendit m piktoresk q ka Durrsi, pr t qen pjes e programit “Ishmi 2010”. Gjiri i Lalsit sht nj ndr zonat m pak t f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama