Rezultate te kerkimit per termin: +Durres

Meta: total 1000 / total_found 14014 / time 0.006 / keyword[0] durres / docs[0] 14014 / hits[0] 22294 /
Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!
  • 2019-04-07

Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!

Prej disa ditësh vijon një debat i ashpër në distancë, madje edhe me fyerje të rënda midis ish-deputetit të PD Oerd Bylykbashi dhe kolegut të tij të mbetur në Parlament, pas djegies së mandateve, Myslikm Murrizi. Pasi e etiketoi si deputet plastmasi, Bylykbashi u sulmua nga Murrizi, i ci

O Bylyku i Bashës, je plehër, shpërthen Murrizi: Kopil komunist, do ta gjej babain biologjik!
  • 2019-04-05

O Bylyku i Bashës, je plehër, shpërthen Murrizi: Kopil komunist, do ta gjej babain biologjik!

Deputet plasmani, e quajti Oerd Bylykbashi ish-kolegun e tij Myslim Murrizi kur u pyet lidhur me vendimin e deputetit të Lushnjës për të mos djegur mandatin. Nuk ka vonuar shumë dhe Murrizi i është përgjigjur me një status të gjatë në Facebook, ish-deputetit të PD. Duke i kujtuar se me

Akuzat për pallate në rërë, PD i nxjerr Ramës veprat Made in Gjushi (FOTO)
  • 2019-04-01

Akuzat për pallate në rërë, PD i nxjerr Ramës veprat Made in Gjushi (FOTO)

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike Jamarbër Malltezi ka postuar disa fotografi të ndërtimeve në Durrës e rrethinat e qytetit bregdetar, për tiu përgjigjur akuzave që kryeministri Edi Rama i bëri dje Kryebashkiakut demokrat të Kavajës, Isa Sakja. Rama e cilëso

No Pic available
  • 2019-02-20

Rama përdori helm si Assadi në Siri, po më terrorizon familjen

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar policinë se po terrorizon familjen e një prej protestuesve të 16 shkurtit. Sipas Berishës, pasi e helmuan me gaz qytetarin, tashmë policia po i terrorizon familjen në mes të natës, pasi kërkon ti arrestojë. Po

Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)
  • 2019-02-16

Protestuesit vijnë në Tiranë me slogane të forta ironike (Foto)

Nga Vlora janë nisur autobusë e mjete private me protestues drejt Tiranës, ndërkohë që vetë kryeministri do të jetë sot në Vlorë. Në një prej autobusëve është vendosur një pankartë ku shkruhet Ky është fundi i hajdutëve. Sipas PD, ky është slogani i protestuesve vlonjatë, të

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid
  • 2019-02-07

Salianji thirrje qytetarëve: Bashkohuni në protestë, jemi në një regjim hibrid

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka ftuar qytetarët ti bashkohen protestës së 16 shkurtit për të rrëzuar qeverinë. Gjatë fjalës së tij sot në Parlament, ai tha se erozioni i demokracisë po ndodh me ritme të shpejta dhe sot jemi në një regjim hibrid, pa rregulla loje, pa meritokraci, pa d

39 patenta të hequra, policia: 21-vjeçari me 169 km/h për të kapur ahengun
  • 2018-11-25

39 patenta të hequra, policia: 21-vjeçari me 169 km/h për të kapur ahengun

Policia Rrugore në Tiranë ka vijuar edhe mbrëmjen e djeshme kontrollet në akset kryesore, duke konstatuar një sërë shkeljesh nga drejtuesit e mjeteve. Me synimin për parandalimin e aksidenteve rrugore që shkak kanë drejtimin e mjetit nën efektin e alkoolit, policia ka pezulluar 21 patenta