Rezultate te kerkimit per termin: +Durresit

Meta: total 1000 / total_found 8152 / time 0.004 / keyword[0] durresit / docs[0] 8152 / hits[0] 13941 /
Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!
  • 2019-04-07

Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!

Prej disa ditësh vijon një debat i ashpër në distancë, madje edhe me fyerje të rënda midis ish-deputetit të PD Oerd Bylykbashi dhe kolegut të tij të mbetur në Parlament, pas djegies së mandateve, Myslikm Murrizi. Pasi e etiketoi si deputet plastmasi, Bylykbashi u sulmua nga Murrizi, i ci

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!
  • 2019-03-31

Është pallatexhi, sa ti vijë prokuroria, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke frikë!

Kryeministri Edi Rama thumboi sot nga Kavaja, kryebashkiakun e këtij qyteti Isa Sakja duke e cilësuar një pallatexhi, pasi sipas tij nuk ndërton në shërbim të qytetarëve por pallate në rërë, referuar këtu bregdetit. Shefi i qeverisë e sulmoi Sakjan nga shkolla profesionale, ku investimi

No Pic available
  • 2019-02-10

Berisha: Ndjesë pastë Gjushi! Partinë e kontrollojnë përdhunuesit

Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka akuzuar sërish për përdhunim kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën. Më tej Berisha hedh një sërë akuzash në drejtim të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, duke theksuar se: ekzekutimin po ta

Si u dekonspirua Rruga e Gabuar? Ardi Veliu pagoi ata që i rrëmbyen babain
  • 2019-02-06

Si u dekonspirua Rruga e Gabuar? Ardi Veliu pagoi ata që i rrëmbyen babain

Pak ditë më parë policia e shtetit godit një rrjet të trafikut të qenieve njerëzore duke çuar pas hekurave 36 persona, të cilët falsifikonin dokumente për të bërë të mundur lëvizjen drejt BE-së, SHBA-ve dhe Mbretërisë së Bashkuar. Por pavarësisht suksesit të policisë, mediat z

U përgjua me grupin Avdylaj, Dako nën hetim nga Krimet e Rënda
  • 2018-10-26

U përgjua me grupin Avdylaj, Dako nën hetim nga Krimet e Rënda

Si pjesë e dosjes Avdylaj, Prokuroria po heton edhe për personin me emrin xhuxhi që del në përgjimet e Prokurorisë të kryera në dy vite. Dyshimet janë se bëhet fjalë për kryebashkiakun e Durresit, Vangjush Dako, emri i të cilit përmendet në dosje gjatë komunikimeve me personazhe kry

Punimet Vorë-Rinas-Fushë Krujë, ARRSH: Akset ku devijohet trafiku
  • 2018-09-14

Punimet Vorë-Rinas-Fushë Krujë, ARRSH: Akset ku devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftuar përsëri ditën e sotme se në kuadër të rehabilitimit të disa rrugëve, duke nisur nga sot do të ketë bllokim të aksit rrugor Vorë-Kthesa Rinas-Fushë Krujë. ARRSH njofton gjithashtu se mjetet e transportit të mallrave/kamione

Vonohet nisja e tragetit në Durrës, pasagjerët sherr me ekuipazhin (Video)
  • 2018-08-13

Vonohet nisja e tragetit në Durrës, pasagjerët sherr me ekuipazhin (Video)

Autoritetet e Durrësit kanë sqaruar incidentin e ndodhur të shtunën në sheshin e trageteve në portin e Durrësit. Sipas policisë konflikti kishte nisur midis ekuipazhit të tragetit të linjës Bari-Durrës-Bari dhe pasagjerëve. Pasagjerët janë acaruar pasi kishin disa orë që prisnin pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama