Rezultate te kerkimit per termin: +Durrsakt

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] durrsakt / docs[0] 9 / hits[0] 10 /
No Pic available
  • 2010-08-30

Skënderbeu ëndërron, Teuta vuan

Korart dominojn dhe fitojn 2-0. Miqt humbasin nj 11-metrsh Sknderbeu vazhdon t kultivoj ndrrn pr rikthimin e mundshm t titullit n Kor. Mund t thuhet me plot gojn, se n kto dy javt e para t Kategoris Superiore, vetm skuadra e Shklqim Mus dhe ajo e Flamurtarit kan bindur se mund t jen pretendent kryes

No Pic available
  • 2010-08-25

Vrasja në shkurt, krimi që mendohet se solli hakmarrjen

Ngjarja Djali i dyt i Lumturis sht i dyshuar, por nuk sht shpallur fajtor Krimi ndodhi pasditen e s diels s 28 shkurtit, rreth nj muaj pas vrasjes s trefisht ku humbn jetn Luan Curri dhe Ani Curri. Vrasja ndodhi jasht nj lokali n lagjen nr. 1 t Durrsit n rrugn q lidh shtitoren bregdetare me zonn e

No Pic available
  • 2010-08-22

Teuta dhe Laçi ndahen në paqe

Barazimi Teuta dhe Lai e nisin sezonin e ri aty ku e kishin ln n sezonin e kaluar. Pas tri barazimeve t nj viti m par, dy skuadrat ndajn nga nj pik n javn e par t kampionatit 2010-2011, nj rezultat q padyshim knaq m tepr kurbinasit e teknikut Stavri Nica. Sfida e luajtur me drita n “Niko Dova

No Pic available
  • 2010-08-21

Superiore, Dinamo nis mbrojtjen e titullit

N mbrmje n “Niko Dovana” zhvillohet edhe Teuta-Lai. Nesr luhen tri ndeshje, ndrsa t hnn supersfida Besa-Sknderbeu Pas disfats n Superkup, blut hapin kampionatin 2010-’11 me sfidn me Flamurtarin Pas dshtimit n kupat e Europs, zhurms s merkatos dhe lvizjeve t panumrta (t cilat prite

No Pic available
  • 2010-07-29

Durrsakët braktisin Durrësin, i drejtohen Sarandës

Zhurmat deri n mesnat, si dhe ndotja e bregdetit kan shtyr shumicn e durrsakve t prenotojn pushimet e tyre n Sarand dhe jasht vendit. Kshtu, edhe pse sezoni veror sht n pikun e tij, qytetar nga Durrsi vazhdojn t'u drejtohen plazheve t detit Jon pr t kaluar pushimet e vers apo pre

No Pic available
  • 2010-06-30

Pushimet, durrsakët, pushime në Jon dhe në plazhet e huaja

Edhe pse sezoni veror sht n javt e tij t para, qytetar nga Durrsi vazhdojn t'u drejtohen plazheve t detit Jon pr t kaluar pushimet e vers apo preferojn guidat e agjencive turistike pr t'i kaluar ato jasht shtetit. Jan mijra banor t ktij qyteti, t cilt kan koh q nuk preferojn m pl

No Pic available
  • 2010-05-02

Durrësi pret turistët e parë të sezonit

Ditt e nxehta dhe temperaturat e larta n fundjav kanq qyteti bregdetar i Durrsit t nis para kohe sezonin e ri turistik. Jo vetm durrsakt, por dhe shum qytetar t Tirans, Kosovs dhe Maqedonis janfrekuentuesit e par t ktij bregdeti me t'u ngrohur moti. Pr ta ky det mbetet nj ndr destiancionet m t prefe