Rezultate te kerkimit per termin: +Dushkut

Total: 996
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.064Z

Fund "Dushkut"

Partia Levizja e Legalitetit theksoi dje domosdoshmerine e zhdukjes se fenomenit "Dushk". Kreu i PLL-se, Ekrem Spahiu, e konsideroi kete si nje hap te domosdoshem te reformes zgjedhore qe po kryhet nga partite politike parlamentare. "Reforma zgjedhore duhet te realizoje zhdukjen perfundimtare te fen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.784Z

Legalizohet fenomeni i "Dushkut"

13/05/2005  Me 44 vota kundër, 40 pro dhe 12 abstenim. deputetët socialistë në parlament kanë rrëzuar dje me shumicë votash implementimin në Kodin Zgjedhor të amendamentit “antidushk”. të propozuar nga opozita, amendament i cili ndalon delegimin e votave të elektoratit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.282Z

Socialistët rithejnë në KQZ komisionerët e "Dushkut"

24/11/2004  Socialistët propozojnë për anëtar të Komisionit Zgjedhor të Qeverisje Vendore komisionerët e "Dushkut" të zgjedhjeve të vitit 2001. Emri i Agim Kadiut, ish-nënkryetarit të KZQV-së në vitin 2001, është risjellë edhe një herë në skenë nga socialistët në KQ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.478Z

Vemja e dushkut në Kukës, specialistët japin alarmin: Po shkatërrohen pemët

Më shumë se 30 përqind e kurorës së gjelbër dhe qindra pemë frutore të qytetit të Kukësit janë dëmtuar nga vemja e dushkut, një dëmtues ky i përhapur në brezin e liqenit, 700 metër mbi nivelin e detit. Alarmin e dëmeve kolosale që mund të shkaktojë ky dëmtues e kanë dhënë sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.469Z

Zjarri djeg 2 ha nga pylli i Dushkut, Librazhd

Nje zjarr i rene nga pakujdesia ka perfshire bimesine ne pyllin e Dushkut duke rrezikuar shtepite e fshatit Funarez ne Librazhd. Si pasoje u dogjen 2 ha peme ndersa banoret te tmeruar u munduan te shuajne flaket me mjete rrethanore LIBRAZHD-Zjarri i parë në këtë pranverë është shënuar d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.268Z

Topi i jep Eliza Dushkut shtetesine shqiptare

Ceremonia Kreu i shtetit Presidenti i Republikes Bamir Topi i ka dorezuar dje shtetesine shqiptare me ane te nje ceremonie te vecante aktores se mirenjohur shqiptare te Hollivudit Eliza Dushku e cila prej disa ditesh po zhvillon nje vizite ne vendin tone ne perpjekje te promovimit te turizmit shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.964Z

E diela e zezë e Dushkut

Elbasani ishte përgatitur që ndaj Laçit të merrte pikë të plota. Edhe pse verdheblutë janë duke përjetuar një situatë kaotike: humbje të njëpasnjëshme dhe mosmarrje rrogash. E dielë, 19 dhjetor. “Ruzhdi Bizhuta”. Shumë pak tifozë. Luajnë Elbasani i vendit të fundit (3 pi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama