Rezultate te kerkimit per termin: +Dyrmishi

Meta: total 536 / total_found 536 / time 0.000 / keyword[0] dyrmishi / docs[0] 536 / hits[0] 808 /
Rusia po kërkon të krijojë një situatë pasigurie në Ballkan
  • 2019-03-28

Rusia po kërkon të krijojë një situatë pasigurie në Ballkan

Po si erdhi pozicionimi i Rusisë përballë Europës e më gjerë? Studiuesi i çështjeve të sigurisë, Arjan Dyrmishi deklaroi në Top Talk se kjo nuk ka ndodhur menjëherë. Sipas tij kanë ndikuar edhe zhvillimet e brendshme, ku Rusia vitet e fundit ka pasur zhvillim ekonomik. Poziciononim i

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Tritol makinës së drejtorit të Hekurudhave në Durrës (Emri)
  • 2018-11-19

Tritol makinës së drejtorit të Hekurudhave në Durrës (Emri)

Një sasi eksplozivi i është gjetur poshtë makinës së drejtorit të Hekurudhave në Durrës, Adi Dyrmishi. Sipas të dhënave paraprake mjeti i Dyrmishit ndodhej i parkuar në lagjen ku ai banon, pranë stacionit të trenit. Fatmirësisht, lënda plasëse nuk ka shpërthyer, sepse Dyrmishi e ka

Ishte në listën e zezë të Ramës, ish-drejtori i Hipotekës merr një post të rëndësishëm
  • 2017-12-05

Ishte në listën e zezë të Ramës, ish-drejtori i Hipotekës merr një post të rëndësishëm

 Ish-drejtori i Hipotekës së Durrësit, Ani Dyrmishi, ishte pjesë e listës së zezë të kryeministrit Rama, të cilët ai e ka publikuar kohë më parë në rrjetin social Facebook, por kjo nuk e ka penguar të marrë një tjetër detyrë të rëndësishme. Pas largimit nga Hipoteka,

Ishte në listën e zezë të Ramës, tani drejtor i rëndësishëm   
  • 2017-12-05

Ishte në listën e zezë të Ramës, tani drejtor i rëndësishëm   

Kohë më parë kryeministri Edi Rama publikoi në facebook një listë me emra funksionarësh që sipas tij ishin të denoncuar nga qytetarët shqiptarë për korrupsion apo abuzime me postin. Lista e zezë siç u quajt kishte edhe një emër ish-drejtori i Hipotekës së Durrësit, Ani Dyrmishi. N

Dezertimi i 4 komandove përplas Bazon dhe Demirajn
  • 2017-11-23

Dezertimi i 4 komandove përplas Bazon dhe Demirajn

Në vorbullën e shumë lajmeve të forta kohët e fundit, një tjetër zhvillim tronditi opinionin publik. Katër komando të Forcave të Armatosura gjatë një stërvitje speciale në Mbretërinë e Bashkuar vendosën të mos kthehen. Menjëherë lindën shumë pikëpyetje. E para, nëse ishte nj

No Pic available
  • 2017-11-16

 Bregdeti i Spillesë, si u ndanë tokat për familjaret e Elvis Rroshit dhe ish-kreut të PS 

TIRANË- Policia e Shtetit ka zbuluar një skemë të falsifikimit dhe tjetërsimit të 36 hektare tokë shtetërore ranishte në zonën bregdetare Spille Kavajë, duke arrestuar, shpallur në kërkim e proceduar 10 zyrtarë lokalë. Në kërkim është shpallur edhe vjehrri i kreut të PS Kava