Rezultate te kerkimit per termin: +Dyshemeja

Meta: total 425 / total_found 425 / time 0.000 / keyword[0] dyshemeja / docs[0] 425 / hits[0] 458 /
Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)
  • 2019-03-07

Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)

Arkitekti italian Stefano Boeri ka dizenjuar tashmë një Pyll Vertikal për një shumëkatësh në Tiranë, që do të mbushet me bimë dhe lule shumëngjyrëshe. I quajtur Pylli Vertikal i Tiranës, ndërtesa me fasadë prej xhami, do të ketë ballkone me gjelbërim plot aromë dhe do të mbajë

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit
  • 2019-02-19

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zo

Rusi, 9 të vdekur pas shpërthimit në një minierë në Urale (Video)
  • 2018-12-23

Rusi, 9 të vdekur pas shpërthimit në një minierë në Urale (Video)

Nëntë trupa janë tërhequr nga një minierë afër qytetit të Solikamskit në Uralet e Rusisë, me re gjigante tymi që janë filmuar sipër objektit. Sipas mediave ruse, një zjarr i madh bllokoi njerëzit nëntokë. Zjarri është kontrolluar, por nuk është shuar plotësisht, ndërsa autorit

Takimet e tua janë një katastrofë? Ja cilat janë 9 gabimet  
  • 2018-11-10

Takimet e tua janë një katastrofë? Ja cilat janë 9 gabimet  

Trupi i njeriut vazhdimisht dërgon mesazhe subkoshience tek ata që janë përballë jush, që ata mund të mos i pëlqejnë dhe prandaj zhduken.  Gjuha e trupit Nëse takimet tuaja nuk shkojnë sic shpresonit, faji mund të jetë edhe i juaji. Ose më saktë trupi juaj, shpesh, padashur, dërgon

Ulet taksa e pagave të larta
  • 2018-11-08

Ulet taksa e pagave të larta

Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë lekë në muaj. Efekti vjetor në buxhet është minus 2,5 mil

Festa mbyllet me 30 të plagosur pasi shembet dyshemeja e barit (Video)
  • 2018-10-21

Festa mbyllet me 30 të plagosur pasi shembet dyshemeja e barit (Video)

Tridhjetë persona kanë mbetur të plagosur në Karolinën e Jugur, pasi dyshemeja e një apartament të kthyer në klub për festa private u shemb gjatë një eventi të ngjashëm. Departamenti i policisë së qytetit Clemson njoftoi se një pjesë e madhe e katit u rrëzua teksa të pranishmit k

I ngacmoi gruan këngëtarit, Arda Turan sherr me armë në spital (Video)
  • 2018-10-15

I ngacmoi gruan këngëtarit, Arda Turan sherr me armë në spital (Video)

Nga Atletiko e Barcelona, tek sherret banale në Stamboll, trajektorja e pabesueshme e një futbollisti që pak vite më parë ishte ndër më të mirët në planet. Ngjarja e pak ditëve më parë, ku futbollisti i njohur Arda Turan u përfshi në një sherr të egër me këngëtarin Berkay Sahin,