Rezultate te kerkimit per termin: +Dyshoj

Meta: total 1000 / total_found 1998 / time 0.001 / keyword[0] dyshoj / docs[0] 1998 / hits[0] 2230 /
Krujë/ Hajdutët gjejnë 5 mijë euro në jastëk, vjedhin edhe dyshekun pasi dyshonin se ka lekë (Detaje)
  • 2019-04-07

Krujë/ Hajdutët gjejnë 5 mijë euro në jastëk, vjedhin edhe dyshekun pasi dyshonin se ka lekë (Detaje)

Vidhet një banesë në fshatin Nikël të Krujës. Autorët kanë marrë 5 mijë euro dhe orenditë e shtëpisë. Pronari i banesës Besnik Elezi, emigrant në Greqi, para një jave kishte sjellë materialet dhe më pas ishte larguar sërish për në vendin fqinj, ndërsa ishte rikthyer mbrëmë,

No Pic available
  • 2019-04-01

Bomba me telekomandë në Vlorë, rruga me gropa tradhtoi atentatorët (VIDEO)

Një telefonatë nga qytetarë të alarmuar shmangu atë që mund të kishte përfunduar me tragjedi në Vlorë mbrëmjen e djeshme. Në lagjen 10 Korriku, shumë pranë Lungomares, banorët u frikësuan kur panë një sasi të konsiderueshme eksplozivi në mes të rrugës. Menjëherë mbërriti pol

No Pic available
  • 2019-03-29

Veliaj zbulon marrëdhënien me kryeministrin: Unë dhe Rama si mishi me thoin, flasim 20 herë në ditë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në emisionin Opinion është shprehur se marrëdhëniet e tij me kryeministrin Edi Rama janë shumë të mira. Veliaj theksoi se Edi Rama është një nga njerëzit që e ka mbështetur në punën e tij në krye të Bashkisë së Tiranës. Ë

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

No Pic available
  • 2019-01-31

Artan Hoxha: Familjes Berisha i është ndaluar hyrja në SHBA, shkak

Kryeministri Edi Rama tha sot në Kuvend se Sali Berishës i është refuzuar viza për në SHBA, mirëpo kjo është hedhur poshtë nga ish-kryeministri. Në lidhje me këtë çështje, gazetari Artan Hoxha u shpreh në Report Tv se sipas burimeve, Berishës dhe familjes së tij i është ndaluar

Rreziku nga ekstremistët, Gjermania mbyll dyert për emigrantët
  • 2019-01-27

Rreziku nga ekstremistët, Gjermania mbyll dyert për emigrantët

Pothuajse katër vite, pasi gati 1 milion refugjatë u pritën në vend, Gjermania ka mbyllur në heshtje dritaren mbi aplikimet për azil dhe është duke e zhvilluar betëjën nëpërmjet deportimeve. Ky trend ka vazhduar edhe pasi numri i njerëzve që mbërrijnë në Evropë ka rënë me 80% që

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen
  • 2019-01-26

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen

Pas një stërvitjeje shumë impenjative ose pasi kemi ngrënë një hamburger me qepë, ata përreth nesh nuk mund ti mbijetojnë aromës që nxjerrim. Në të vërtetë, në shumicën e rasteve, një dush i këndshëm, pak deodorant dhe një pastë dhëmbësh mund të zgjidhnin situatën. Por, nuk