Rezultate te kerkimit per termin: +Dyte +Boterore

Meta: total 1000 / total_found 2267 / time 0.002 / keyword[0] dyte / docs[0] 25636 / hits[0] 35636 / keyword[1] boterore / docs[1] 9521 / hits[1] 13916 /
Sfidat globale dhe rendi i ri boteror
  • 2017-02-14

Sfidat globale dhe rendi i ri boteror

p styletext-align justifyKriza e demokracise liberale terrori i grupeve xhihadiste ceshtjet e pazgjidhura territoriale ne Paqesor dhe vakuumi i pushtetit qe do te linte pas vete terheqja e SHBA-se nga arkitektura e tanishme e sigurise 8211 jane vetem disa nga temat qe do te trajtohen ne Konferencen

Selanik caktivizohet bomba e Luftes se Dyte Boterore
  • 2017-02-12

Selanik caktivizohet bomba e Luftes se Dyte Boterore

p styletext-align justifyNje operacion per caktivizimin e nje bombe te Luftes se Dyte Boterore coi ne evakuimin e 70 mije personave nga qyteti grek i Selanikut Bomba e pashperthyer ishte zbuluar gjate punimeve ne rruge nga nje pike karburanti qe do te zgjeronte depozitat Bomba u gjet ne thellesine 5

Vdes Brunhilde Pomsel ish-sekretarja e shefit nazist te propagandes Gebels
  • 2017-01-31

Vdes Brunhilde Pomsel ish-sekretarja e shefit nazist te propagandes Gebels

brbrVdes ish-sekretarja e ministrit Nazist te propagandes Jozef Gebels njoftoi sot nje regjisor dokumentaresh Brunhilde Pomsel nje nga deshmitaret e fundit prane regjimit te Adolf Hitlerit vdiq te shtunen ne moshen 106-vjecare sipas Christian Kroenes i cili ka bere ne vitin 2016 dokumentarin per

Fabrikat e vdekjes se nazisteve video
  • 2017-01-27

Fabrikat e vdekjes se nazisteve video

brbrBildde sjell per here te pare xhirime me dron dhe kamera 360 grade te tete kampeve kryesore te shfarosjes ne mase te nazisteve gjate Luftes se Dyte Boterore Kjo vjen sot ne Diten Boterore te Kujtesesbrbr googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display br

Rezultat historik ne Australian Open
  • 2017-01-19

Rezultat historik ne Australian Open

p styletext-align justifyRezultat befasues ne Australian Open i pari nga kater grand slam-et e vitit ne tenisin e meshkujve Surpriza e madhe eshte Novak Xhokovic numri dy ne renditjen e tenisit te meshkujve qe u eliminua qe ne raundin e dyte ne turneun e Melburnit Njeriu qe surprizoi serbin ishte uz

Shoqata e Ombudsmanëve të Mesdheut: Të zgjidhet tragjedia në Alepo
  • 2016-12-19

Shoqata e Ombudsmanëve të Mesdheut: Të zgjidhet tragjedia në Alepo

Konflikti 5-vjeçar në Siri dhe në veçanti masakrat në Alepo, ka alarmuar edhe Shoqatën e Ombudsmanëve të Mesdheut. Në një njoftim për mediat, thuhet Shoqata e Ombudsmanëve të Mesdheut ka kërkuar vëmendje për zgjidhje përfundimtare të kësaj tragjedie. Po ashtu AOM kerkon nga te gji

Shuhet ylli i Hollivudit Zsa Zsa Gabor
  • 2016-12-19

Shuhet ylli i Hollivudit Zsa Zsa Gabor

p styletext-align justifydo grua ka nevoje per kater kafshe ne jeten e saj Nje vizon ne dollap nje jaguar ne garazh nje tiger ne shtrat dhe nje gomar qe paguan per te gjitha 8211 kjo eshte nje nga theniet identifikuese te aktores Zsa Zsa Gabor e cila ka nderrua jete ne moshen 99 vjecare  Lajmin e