Rezultate te kerkimit per termin: +Dzurinda

Total: 28
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.424Z

Dzurinda: Nuk ndryshojmë qëndrim për Kosovën

Ministri i Jashtëm sllovak, Mikulas Dzurinda ka përforcuar edhe njëherë pozicionin e vendit të tij për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës. Në një intervistë për agjencinë e lajmeve sllovake, TASR, kryediplomati sllovak u shpreh se vendi i tij përveç interesit të Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.361Z

Dzurinda: Nuk kam thënë se Sllovakia kurrë nuk do ta njoh Kosovën

Bratislavë, 2 shtator – Shefi i diplomacisë sllovake, Mikulas Dzurinda, sipas agjencisë SITA, ka deklaruar se nuk ka thënë se Sllovakia kurrë nuk do ta njoh Kosovën. Ai ka shtuar se thelbi i qasjes sllovake në këtë çështje është që të merret parasysh interesi i Beogradit, që S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.521Z

Kryeministri Fatos Nano zhvilloi sot paradite një takim me Kryeministrin e Sllovakisë z. Mikulash Dzurinda, në Bratislavë, ku po zhvillon punimet Konferenca e Kryeministrave për demokracinë në

Kryeministri Fatos Nano zhvilloi sot paradite një takim me Kryeministrin e Sllovakisë z. Mikulash Dzurinda, në Bratislavë, ku po zhvillon punimet Konferenca e Kryeministrave për demokracinë në vendet e Vilniusit dhe Vishegradit. Kryeministri Nano e ka njohur homologun e tij Sllovak edhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.244Z

Mysafiri i LDK-së nga Sllovakia mbetet pa parti

Ish-kryeministri Sllovak Mikulas Dzurinda, i cili pati paraqitje kontraverse në fillim të fushatës elektorale të LDK për shkak të kundërshtimit të tij pavarësisë së Kosovës, tani ka probleme edhe në Sllovaki. Gazeta ceke Novinky rapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.313Z

Sllovakia Kosova nuk ndryshojme qendrim

Ministri i Jashtem i Sllovakise Mikulas Dzurinda ka deklaruar se vendi i tij per momentin nuk e sheh te arsyeshem ndryshimin e qendrimit ndaj ceshtjes se Kosoves. Megjithate Dzurinda ka theksuar se kjo nuk duhet te pengoje perspektiven evropiane te Kosoves dhe dialogun e saj me Serbine.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.185Z

Hillari Klinton i kerkon Sllovakise te rishikoje qendrimin e saj lidhur me pavaresine e Kosoves

20-10-2010 / Gazeta 55 Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka deklaruar se Serbia dhe Kosova kane rastin qe nen ndermjetesimin e BE-se te hapin dialogun ne menyre qe te fillojne te zgjidhin problemet praktike qe ekzistojne ndermjet tyre. Ne nje konference per media pas takimit me sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.207Z

Sllovakia kundër njohjes së Kosovës

Bratislavë, 23 gusht – Shefi i diplomacisë sllovake, Mikuláš Dzurinda, siç transmetojnë mediet serbe, në një intervistë për gazetën “Presse” të Vjenës, ka deklaruar se vendi i tij është kundër shpalljes së njëanshme të pavarësisë së Kosovës, duke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama