Rezultate te kerkimit per termin: +Ederson

Meta: total 57 / total_found 57 / time 0.000 / keyword[0] ederson / docs[0] 57 / hits[0] 71 /
Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)
  • 2019-04-10

Liverpooli thyen në 25 minuta Porton, Tottenham mposht Cityn (Video)

Përballja e parë mes Tottenhamit dhe Manchester City-t, e vlefshme për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, përfundoi me fitoren minimale të Spurs-ave. Në stadiumin e ri të Tottenhamit u zhvillua një sfidë spektakolare, me Manchester City-n që pati mundësi të kalojë në avant

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola
  • 2019-01-10

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola

Portieri i Kosovës, Aro Muric, ka luajtur ndeshjen më të rëndësishme deri tani në karrierë për klube me Manchester Cityn në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Ligës angleze ndaj Burton Albion. Citizens triumfuan 9-0, duke regjistuar fitoren më të thellë në histori të gjysmëfinales

Rihapet gara për titull, City thyen mitin Liverpool
  • 2019-01-04

Rihapet gara për titull, City thyen mitin Liverpool

Miti i Liverpoolit të këtij sezoni bie në javën e 21-të. Për të rihapur edhe njëherë garën për titull në Premier League mendoi Manchester City. Në Etihad Stadium skuadra e Pep Guardiolës mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1 The Reds, në një sfidë vërtetë spektakolare që i mbajti

10 portierët më të mirë në Europë, i pari një brazilian
  • 2018-12-31

10 portierët më të mirë në Europë, i pari një brazilian

Në një nga intervistat e fundit, trajneri i Liverpoolit është shprehur: Po ta dija se Alisson do të ishte kaq i fortë, do të paguaja edhe 150 milionë euri për ta blerë (dyfishi i shumës së paguar për ta rrëmbyer nga Roma). Klasifikimi i ndeshjeve pa pësuar gol dhe i numrit të përgj

No Pic available
  • 2018-12-19

Shqiptari Muriç pret 2 penallti, kualifikon City-n në gjysmëfinale (VIDEO)

Një kualifikim nën shenjën e Arijanet Muriç. Portieri i talentuar i përfaqësues së Kosovës i aktivizuar për herë të tretë si titullar nga Pep Guardiola në Kupën e Ligës, rezultoi përcaktues për Citiziens që kaluan në fazën gjysmëfinale falë dy 11-metërshave të pritur nga 20-v

Chelsea mposht Manchester City-n, Liverpool në krye
  • 2018-12-08

Chelsea mposht Manchester City-n, Liverpool në krye

Chelsea i jep një shuplakë Manchester City-t në përballjen më të rëndësishme të javës së 16-të në Premier League. Në Stamford Bridge Cityzens u mposhtën 2-0 me gola të Kante dhe David Luiz, që ngritën peshë tifozët e pranishëm në impiantin londinez. Mesfushori francezi realizoi