Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +Askoli

Total: 130
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.341Z

Skela, vlerësime të dobëta në Askoli-Sampdoria

Askoli arriti të dielën barazimin e dyte në shtëpi dhe të tretin rresht në kampionat me Sampdorian. Për Askolin si zëvendësues luajti edhe futbollisti i kombëtares shqiptare Ervin Skela, por në njëzet minuta të aktivizimit të tij (Skela hyri në vend të Paolo Zanetit), nuk mundi të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.422Z

Askoli kërkon sulmuesin Igli Tare

Albania-Sport (AS) Askoli pasi largoi Ervin Skelën, është në kërkim të një tjetër shqiptari. Dhe ky është sulmuesi i Lacios, Igli Tare, që sipas Corriere Adriatiko kërkohet edhe nga Torino.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.345Z

Lëvizja, Edgar Çani transferohet tek Askoli

Edgar Çani, sulmuesi shqiptar i talentuar është transferuar në formë huazimi nga Palermo te Askoli. Bardhezinjtë e kërkonin prej kohësh sulmuesin 19-vjeçar dhe dje kanë arritur të kryejnë transferimin. Sezonin e ardhshëm Çani pritet të luajë më shumë, pasi te Paler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.161Z

Cani, i emocionuar për rikthimin në Askoli

Sulmuesi Edgar Cani do të kthehet në Askoli, këtë herë si kundërshtar. Sulmuesi shqiptar ka lënë një kujtim mjaft të mirë mes tifozëve bardhezi gjatë sezonit 2008–2009 (i huazuar nga Palermo), ku realizoi 7 gola në 22 ndeshje. Pasi e nisi këtë sezon te Padova, tashmë 20-vjeç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.252Z

RAI Sport: Italo-shqiptari Skela te Askoli

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ervin Skela nënshkroi një kontratë një vjecare me opsion edhe për një vit të dytë me skuadrën e Serisë A italiane, Askolin. Lajmi u publikua dje nëorët e vona në faqen zyrtare në internet të klubit italian. "Trekuartisti italo-shqiptar, - shkruan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.799Z

Tare-Skela, sfidë stoli në Lacio-Askoli

Fundjava ka dhe një sfidë lojtarësh shqiptarë, nëse ata do të aktivizohen. Lacio e Igli Tares do të presë në kryeqytet Askolin e Ervin Skelës. Në ndeshjen miqësore me diletantët e Formia, Lacio fitoi 12-0, por Tare nuk ka qenë autor i ndonjë goli. Edhe Askoli fitoi 8-0 në miqësore e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.418Z

Askoli stërvitje në Romë, Skela në rrugë...

Nga 3 janari Askoli, skuadra e Serisë A italiane do të kryejë fazën përgatitore në Romë, ku do të qendrojë deri në vigjilje të transfertës së 14 janarit në Kaljari. Përse kjo fazë kaq e gjatë përgatitore? "Sepse kam nevojë të punojë në paqe", shpjegon për agjensinë italiane A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama