Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +Serbia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.974Z

Serbia edhe-edhe Kosova as-as

Transmetuar me 09012014 - 2106 Albin Kurti PUBLICITET Kundershtimet e Thacit ndaj kerkesave te Serbise jane vecse ne funksion te prodhimit te iluzioneve te qytetaret e Kosoves Gjithcka ne Kosoven e Qeverise behet per imazh Kosova eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.733Z

Serwer: Serbia po ndjek politikën edhe BE edhe Kosova

Analisti i njohur amerikan, Daniel Serwer ka thënë se politika e Serbisë, “edhe Bashkimi Evropian edhe Kosova nuk është reale”. Sipas tij, Serbia me insistimin e saj për sovranitet mbi Kosovën, nuk do të hyjë në BE, duke shtuar se kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.890Z

Serbia e ka humbur edhe paqen

Skënder Kapiti Serbia e ka humbur si luftën ashtu dhe betejën paqësore me Kosovën. Prej 15 vjetësh, Serbia nuk ka asnjë lloj sovraniteti mbi Kosovën; as atë juridik, as atë administrativ, as atë ekzekutiv, prandaj Serbisë nuk i ka mbetur gjë tjetër veçse ta njohë Kosovën. Kosovën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.106Z

Kroaci Mesic pension edhe nga Serbia

Ish-presidenti i Kroacise Stipe Mesic qe kur ka lene postin e kryetarit te shtetit merr nje pension edhe nga Serbia. Kjo pasi dikur ai ka qene edhe presidenti i fundit i ish-Republikes Socialiste Federale te ish-Jugosllavise. Qe kur kam dale ne pension ne shkurt kane nisur te me paguajne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.151Z

Serbia shpall zgjedhjet edhe ne Kosove

Serbia ka shpallur mbajtjen e zgjedhjeve edhe në Kosovë. Në ditën kur janë shpallur zgjedhjet parlamentare dhe lokale, kryetarja e kuvendit, Sllavica Gjukic-Djenaovic, ka thënë se zgjedhjet nuk do të mbahen në Pejë, Prishtinë, Mitrovicë, Le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.332Z

Serbia do ti mbajë zgjedhjet edhe në Kosovë

Prishtinë- Serbia do t’i dëshmojë Qeverisë së Kosovës se nuk e ka njohur Pavarësinë edhe nëpërmjet shkeljes së drejtpërdrejtë të sovranitetit të shtetit që në bashkëpunimin regjional do të prezantohet me fusnotë.Presidenti serb, Boris Tadiç, është marrë vesh me përfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.635Z

Serbia fut edhe Kosovën në hartën e re

Kosova vazhdon të jetë pjesë e Serbisë, sipas hartës më të re të këtij shteti, të cilat edhe zyrtarisht janë aprovuar nga Zyra Evropiane për Statistika – Eurostat. Sipas kësaj harte, Serbia ndahet në 7 regjione, ndër to edhe Kosova, sipas të përditshmes së Beogradit, Veçernje N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama