Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +Shqipria

Total: 1258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Shqipria po zvoglohet

Nj prej tezave m t forta q kan kundrshtart e pavarsis s Kosovs, por edhe ata q n prgjithsi nuk jan dashamirs me shqiptart sht se kur Prishtina t jet kryeqyteti i nj entiteti t ri politiko-gjeografik, ather do t krijohet nj shtet i strmadh, Shqipria e madhe. Shqipria e madhe ngjall fobi tek disa f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

OKB: Shqipria vend transit pr drogn

Vjen (start)-Organizata e Kombeve t Bashkuara n nj raport t saj pr trafikun e drogs, Shqiprin e konsideron si vend transit t ktij trafiku, por jo n listn e vendeve problematike. N nj intervist pr BBC n shqip, analisti pran zyrs s OKB pr drogn n Vjen, Thomas Pietschman thot se Shqipria tani nuk sht n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Shqipria shton trupat n Afganistan

Shqipria ka vendosur t shtoj pranin e saj me trupa n Afganistan. Kt e njoftoi dje zv-Kryeministri Gazmend Oketa. Duke folur pr angazhimin e Shqipris pr t plotsuar standartet e krkuara pr antarsim n NATO, zoti Oketa tha se Shqipria do t rris kontributin me nj kompani m tepr n Afganistan dhe por n kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Topi: Shqipria e vendosur pr integrim

Shqipria sht e vendosur t ec n rrugn e integrimit euroatlantik si nj faktor stabiliteti n rajon e m gjer. Presidenti i republiks Bamir Topi, u shpreh kshtu n mesazhin tradicional drejtuar kombit n nj pritje t dhn n Pallatin e Brigadave n Tiran. Ai shoqrohej nga kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Shqipria nnshkruan Protokollin

Ka nisur n Bruksel ceremonia e nnshkrimit t Protokollit t antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n NATO. Sekretari i Prgjithshm i Organizats s Atlantikut t Veriut Jaap De Hoop Scheffer, deklaroi n fjaln e hapjes se dy vendet ballkanike u angazhuan pr kt antarsim, duke ndrmarr nj sr reformash n t gjitha d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Shqipria: Vendi m i zhurmshm n Evrop

TIRANE, Nj studim i publikuar t Mrkurn shte ditur se Shqipria sht nj nga vendet m t zhurmshme n Evrop.Studimi in 8 qytete t mdha nga Insituti Shndetsis Shqiptare, thuhet se niveli i zhurms n nj koh ditore n Tiran sht 80 dB kur n vendet Evropiane sht mesatarisht 50dB. Edhe natn Tirana nuk sht e qet,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Reportert pa Kufij, Shqipria e 79-ta

Tiran (Start)- N nj raport pr lirin e shtypit, publikuar nga Reportert pa Kufij, Shqipria renditet e fundit rajon. Vendi yn z vendin e 79 n shkall botrore, nga 173 vende n list. Vendet e rajonit, ndodhet n sipr se Shqipria, p.sh.b Maqedonia ndodhet n vendin e 42-t, Kosova n vendin e 58-t. Vendi sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama