Rezultate te kerkimit per termin: +Edhe +Sllovakia

Total: 1572
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.311Z

Hoxhaj: Edhe Sllovakia do ta njohë Kosovën

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se beson se një ditë edhe Sllovakia do ta njohë Kosovën.“Mendoj se do të vijë dita kur Sllovakia do ta njohë pavarësinë e Kosovës”, i tha Hoxhaj gazetës Pravda, me seli në Bratisllavë.Mëtutje ai i ka thënë gazetës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.116Z

Edhe Sllovakia ndalon alkoolin çek

Sllovakia ka ndaluar alkoolin e Republikës Çeke pas helmimit me alkoolin e kontaminuar me metanol, nga i cili humbën jeten të paktën 21 persona në Republikën e Çekisë, ndërsa katër sllovakë janë shtruar në spital. Autoritet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.861Z

Sllovakia misterioze

Ndoshta nese nuk do te kisha Sllovakine matane kufirit nuk do te isha ne gjendje te jetoja. Kur jam i derrmuar nga trishtimi dhe merzia apo kur vendi im behet i padurueshem dhe i bezdisshem i hipi makines dhe shkoj ne Sllovaki Udhetim ne nje toke te Lindjes Ndonjehere shkoj ne Sllovaki per te blere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.115Z

Sllovakia zgjedh presidentin e ri

Sllovakët i drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e ri. Kryeministri aktual Robert Fico i cili do të garojë përballë biznesmenit-filantropist, Andrej Kiska shihet si pretendent. Megjithatë, sondazhet parashikojnë se gara mes dy kandidatëve do të vazhdojë edhe në b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.362Z

Sllovakia njeh pashaportat e Kosovës

Edhe pse nuk i njeh zyrtarisht pasaportat e Kosovës, Sllovakia ka filluar t'i pranojë ato, ndërsa zyrtarët e këtij shteti e kanë arsyetuar këtë njohje me "arsye humane".Në udhëzuesin aplikues për vizë në ueb-faqen e ambasadës së Sllovakisë në Beograd, është përfshirë r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.589Z

Sllovakia Njohja pas marreveshjes Kosove-Serbi

Sllovakia Njohja pas marreveshjes Kosove-Serbi E hene 15 Prill 2013 0934 Sllovakia Njohja pas marreveshjes Kosove-SerbiSllovakia do ta njohe Kosoven pasi Prishtina dhe Beogradi nenshkruajne marreveshje per normalizimin e raporteve thote ish-kryeministrja Iveta Radicova Ne nje interviste pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.343Z

Krasniqi kërkon njohjen nga Sllovakia

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi ka kërkuar nga Sllovakia që ta njohë pavarësinë e Kosovës. Ai këtë kërkesë e ka bërë gjatë një pritje që i ka bërë sot një delegacioni parlamentarësh nga Sllovakia, të cilët shoqëroheshin nga analistë, përfaqës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama