Rezultate te kerkimit per termin: +Edi +Rams

Meta: total 321 / total_found 321 / time 0.000 / keyword[0] edi / docs[0] 105312 / hits[0] 209215 / keyword[1] rams / docs[1] 416 / hits[1] 783 /
Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve
  • 2016-11-26

Myslim Pashaj: Sali Berisha, para drejtësisë për kufirin detar me Greqinë. Tensionoi marrëdhëniet mes dy vendeve

Koloneli i Detit, Myslim Pashaj, ai që ndali ish-kryeministrin Sali Berisha ti falë det Greqisë, flet për çështjen e kufirit detar me Greqinë dhe përplasjen e tensionimin të marrëdhënieve me Athinën zyrtare, gjatë këtyre ditëve. Myslim Pashaj u bën thirrje organeve ligjore, që S

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!
  • 2016-10-08

HEC-et e Dragobis u dhanë me koncension nga Berisha, se kuptoj pse ai kërkon tani përgjegjësi nga Rama?!

Dr. Inxhinier Kristo Goga, anëtar i KKDM (Këshillit Kombëtar të Digave të Mëdha) në këtë intervistë për Javanews shpreh disa mendime për ndërtimin e HEC-eve të Dragobisë. Pse situata ka kohë që ka nisur dhe sqaron pse është kjo kakofoni zërash sikur nuk e dinë, që ato do të

Rama fsheh kapitullimin e ekonomisë
  • 2016-07-31

Rama fsheh kapitullimin e ekonomisë

Në mënyrë tinëzare, kryeministri i jep edhe një goditje tjetër ekonomisë së vendit, duke shkurtuar investimet e duke rrezikuar të shtojë të papunët dhe nivelin e varfërisë. Me një akt normativ që shmang parlamentit, grushti i vogël i shtetit që Edvini po i jep ekonomisë, s

Rama: Linja e PS-së për të dënuarit sndryshon Basha: Zgjidhja, largimi i Kryeministrit
  • 2016-06-01

Rama: Linja e PS-së për të dënuarit sndryshon Basha: Zgjidhja, largimi i Kryeministrit

Kryeministri shprehet i keqardhur, duke shtuar se kur u kandidua dëshminë e kishte të pastër BLEDAR HOTI Largimi i Rroshit ndez politikën shqiptare. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e cilëson largimin e kryebashkiakut të Kavajës si një fitore të opozitës, madje shtoi se ai r

Zogaj Kthimi i Edi  Rames nga Greqia 4 dite  pas themelimit te PD
  • 2014-10-30

Zogaj Kthimi i Edi Rames nga Greqia 4 dite pas themelimit te PD

e Merkure 29 Tetor 20141321 pm p classwp-caption-text Prec ZogajbrbrPrec Zogaj boton librin publicistik 8220Fillimet8221 nga UET PRESS brbr8220Me vone Rama me rrefeu E kisha menduar si nje  duel politik per jete a vdekje takimin me Aline8221brbrViti 90 ngjarjet e bujshme te 1

No Pic available
  • 2013-12-24

Krishtlindjet dhe Viti i Ri, Kryeministri Rama në familjen e Aleks Nikës

Si në çdo në prag Krishtlindjesh, pas humbjes së Aleks Nikës, Kryeministri Edi Rams sëbashku me bashkëshorten e tij Linda edhe këtë vit kanë qenë në shtëpinë e dëshmorit të 21 janarit. Një pritje e ngrohtë nga familjarët të cilëve ende nuk u janë tharë lotët dhe ku dhimbja ë

No Pic available
  • 2013-11-13

Protestë te ambasada eSHBA, e para në 23 vjet

TIRANE- Shumë qytetarë të shqetësuar kanë protestuar edhe dje kundër sjelljes dhe demontimit të armëve siriane në Shqipëri. Me një pjesmarrje masive, më e madhja deri më tani në protestat e këtij lloji, demostruesit janë