Rezultate te kerkimit per termin: +Edicioni

Meta: total 1000 / total_found 5690 / time 0.003 / keyword[0] edicioni / docs[0] 5690 / hits[0] 6957 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Danjel dhe Fotini, fituesit e Big Brother -Love Edition

Love Edition (edicioni i dashurisë) është etiketuar edicioni i nëntë i Big Brother. 13 çifte garuan për të fituar çmimin e  madh, por ata që fituanzemrat e  publikut ishin Danjel dhe Fotini.  Histora e tyre është paksa e vecantë pasi ata u njohën, u dashuruan, u martuan

No Pic available
  • 2017-06-25

ORA NEWS sfidon, nis e para trasmetimin maratonë

Radio Televizioni Ora News ka sfiduar duke nisur e para në orën 06.00 trasmetimin maratonë të zgjedhjeve parlamentare 2017. Me një studio moderne kushtuar procesit elektoral, kamerat e ORA News kanë sjellë në ekranin të parat atmosferën e qëndrave të votimit, para se të hapeshin dyert p

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë
  • 2017-06-16

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë

Pas Shqipërisë renditen vetëm shtete të ashtuquajtura të botës së tretë, si Taxhikistani, Kurgystani, Namibia, Ruanda, Guatemala, Senegali etj Një tjetër raport e nxjerr Shqipërinë me treguesin më të përkeqësuar në Europë. Bëhet fjalë për Indeksin e Inovacionit Global për vitin

No Pic available
  • 2017-06-10

Mbyllet me festë dhe ndarjen e çmimeve edicioni i 13 i Rally Albania

Gara është zhvilluar në me makina Ralle dhe motor në një distancë mbi 2100 km. Edvin Kasimati, drejtor i garave Rally Albania u shpreh se në këtë garë morën pjesë 100 garues dhe gjithçka është përmbyllur me sukses. Kasimati: Ky ishte edicioni i 13, ndoshta një nga edicionet më të

No Pic available
  • 2017-06-08

Paul Haggis fitues i dy çmimeve Oscar i ftuar në PriFest

Paul Haggis, fitues i dy çmimeve Oscar, çmimeve BAFTA dhe Emmy, regjisor, skenarist dhe producent me karrierë 42 vjeçare në industri të filmit, do të vizitojë Kosovën si I ftuar nderi i PriFest Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë Prishtina International Film Festival. Ai d

No Pic available
  • 2017-06-08

Miss Shqipëria 2017, bukuroshet shqiptare vazhdojnë rrugëtimin në jug

Bukuroshet shqiptare, konkurente të Miss Shqipërisë po vijojnë rrugëtimin e tyre në jug të vendit. Qëllim i këtij eventi është edhe promovimi i turizimit të Shqipërisë. Nga realizimi i klipeve edhe nga ajri me bashkëpunimin e Federatës së Aeronautikës shqiptare, bukuroshet do të s

Strakosha titullar, Lacio largon Marketin dhe Vargiç
  • 2017-06-02

Strakosha titullar, Lacio largon Marketin dhe Vargiç

Thomas Strakosha largon Federiko Marketin dhe Ivan Vargiçin nga Lacio. 22-vjeçari shqiptar, i cili rezultoi një nga surprizat më të bukura të këtij sezoni jo vetëm te skuadra bardhekaltër por në të gjithë Serinë A i ka bindur të gjithë me paraqitjet e tij aq sa drejtuesit e Lacios kan