Rezultate te kerkimit per termin: +Edinburgu

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] edinburgu / docs[0] 23 / hits[0] 26 /
Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)
  • 2019-01-26

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)

Nga Skocia në Puglia, Europa e vërtetë dhe peizazhet e saj të mrekullueshme Udhëtimi me autobus në Europë mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për tu zhytur në peizazhe të bukura të jashtëzakonshme: gjiret dhe shkëmbinjtë, fshatrat piktoreske, liqenet dhe kodrinat, për t’

Edinburgu kundër Brexit, mijëra skocezë marshojnë për pavarësinë (VIDEO)
  • 2018-10-07

Edinburgu kundër Brexit, mijëra skocezë marshojnë për pavarësinë (VIDEO)

Rrugët e Edinburgut u kthyen të shtunën në arenën e një demonstrate kundër Brexit, teksa skocezët mbushën rrugët dhe sheshet për ti treguar Londrës zyrtare se dëshirojnë të qëndrojnë në BE. Marching band. #auob #AUOBEdinbugh pic.twitter.com/igNH6Y1oEt — Colin (@ColinMackay)

Fotoja e Bashës me tren në Londër, PD reagon: Mashtrim i Ballës
  • 2017-12-16

Fotoja e Bashës me tren në Londër, PD reagon: Mashtrim i Ballës

Partia Demokratike reagon lidhur me një fotografi të kryetarit Lulzim Basha, ku pretendohet se udhëton me tren gjatë qëndrimit të tij në Londër. PD deklaron se disa media shpërndanë mbrëmë dhe sot një foto të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me bashkëshorten Aurela duk

No Pic available
  • 2017-03-20

Gjyqi për David Brown, Gjykata refuzon rihapjen e çështjes

Gjykata e Tiranës ka refuzuar rihapjen e çështjes për ish-drejtuesin administrativ të fondacionit Fëmijët e Tij në Shqipëri, David Brown, i akuzuar për pedofili. Trupa gjykuese ka deklaruar se kërkesa duhet të ishte bërë në fazën paraprake. Avokatja e Brawn pretendon se fëmijët nuk

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme
  • 2017-03-12

Britaniku i akuzuar për pedofili drejt lirimit, 11 vjet burg me akuza të rreme

Ish-drejtuesi administrative i fondacionit Fëmijët e Tij në Shqipëri, David Brown, mund të fitojë lirinë pasi ka kaluar plot 11 vjet pa hekurave me akuzën për pedofili. Kjo pasi akuzuesit e 66-vjeçarit nga Edinburgu kanë pranuar se kanë gënjyer në gjykatë. David Brown  u dënua n

Britaniku i dënuar për pedofili në Shqipëri drejt lirimit: Akuzat ishin të rreme
  • 2017-03-12

Britaniku i dënuar për pedofili në Shqipëri drejt lirimit: Akuzat ishin të rreme

Pas 11 vjet heqje lirie, David Brown,i akuzuari për pedofili që drejtonte në Shqipëri fondacionin Fëmijët e Tij, mund të fitojë lirinë. Dy personat që e akuzuan kanë thënë se në Gjykatë kanë dhënë dëshmi të rreme dhe ndryshimi i saj, mund ti sjellë lirinë 66-vjeçarit nga Edinb

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë
  • 2017-03-12

11 vite pas hekurave se u akuzua për pedofili, por dëshmitarët thonë se kanë gënjyer për skocezin që punonte në Tiranë

Një punonjës social i cili është dënuar me 20 vjet heqje lirie në Shqipëri pritet që të lirohet pasi të dy akuzuesit e tij pranojnë se u detyruan që të gënjenin në gjyq. David Brown, nga Edinburgu, deri tani ka kryer 11 vite burgim sepse u dënua nga dëshmia e dy fëmijëve, të