Rezultate te kerkimit per termin: +Ediola +Braha

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.002 / keyword[0] ediola / docs[0] 44 / hits[0] 65 / keyword[1] braha / docs[1] 338 / hits[1] 465 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Betohen deputetët e rinj, Ahmetaj iu jep një këshillë
  • 2019-03-13

Betohen deputetët e rinj, Ahmetaj iu jep një këshillë

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 7 deputetëve të rinj të opozitës. Sot u betuan Lefter Maliqi, Alban Zeneli, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha, Edlira Hyseni, Elda Hoti. Ndërkohë deputeti i PS, Arben Ahmetaj i uroi suksese deputetëve të rinj, duke i kërkuar q

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj
  • 2019-03-12

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin ka kaluar listën e 5 deputetëve të rinj të certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Mbledhja e drejtuar nga kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi, ka miratuar vendimet nr. 41,42,43,44 dhe 45 datë 11.03.2019, të KQZ-së që u jep mandate

No Pic available
  • 2019-03-09

Opozita e re me 10 deputetë, të hënën marrin mandatin 6 kandidatë të tjerë (Emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre nga lista e PD-së dhe tre nga lista e LSI-së duke e çuar në 10 numrin e deputetëve

Tender 80 mln lekë dhe diplomë Kristali, kush është deputetja e re e LSI?
  • 2019-03-05

Tender 80 mln lekë dhe diplomë Kristali, kush është deputetja e re e LSI?

Ediola Braha do të bëhet deputetja më e re e qarkut Gjirokastër pasi pritet të marrë mandatin e lënë nga Vangjel Tavo. Braho theu kështu vendimin e LSI-së për ti djegur mandatet dhe pritet të hyjë në Kuvend. Në besë ajo duket se preu edhe Vangjel Tavon, të paktën kështu e interpre

No Pic available
  • 2017-07-13

Rama publikon emrat: Ja 100 zyrtarët e denoncuar për abuzime në administratë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar emrat e 100 zyrtarëve të cilët janë denoncuar online. Raporti që kryeministri Rama ka publikuar në Facebook, bazohet në 3 mijë komente. Rama thotë se sipas këtij raporti që i është vënë në dispozicion grupit të punës për reformimin rrënjësor t

No Pic available
  • 2017-07-12

Rama publikon emrat: Ja 100 zyrtarët e denoncuar për abuzime

Kryeministri Edi Rama ka publikuar emrat e 100 zyrtarëve të cilët janë denoncuar online. Raporti që kryeministri Rama ka publikuar në Facebook, bazohet në 3 mijë komente.  Rama thotë se sipas këtij raporti që i është vënë në dispozicion grupit të punës për reformimin rrënj