Rezultate te kerkimit per termin: +Edita +Tahiri

Total: 2629
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.122Z

Edita Tahiri, vizitë në Bruksel

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka udhëtuar sot për në Bruksel, me rastin e mbajtjes së raundit të tetë të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, ka njoftuar zyra për shtyp e qeverisë së Kosovës. Sipas kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.382Z

Edita Tahiri në Qeveri?

Përveç rikonfigurimit që pritet të ndodhë së shpejti në Qeverinë e Kosovës, siç ka deklaruar kreu i saj, Hashim Thaçi, pritet gjithashtu që të formohet edhe Ministria e Integrimeve Evropiane, e cila sipas burimeve të Kosovapressit, do të udhëhiqet nga kryetarja e Alternativës Demokr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.928Z

Kërcënohet Edita Tahiri, kërcënuesi vetëdorëzohet në polici

Zëvendëskryeministrja e Kosovës Edita Tahiri është kërcënuar nga një person nga komuna e Dragashit, i cili është vetëdorëzuar në stacionin policor në Dragash, ku është dërguar më pas në qendrën e ndalimit në Prishtinë. Kërcënimi ndaj Tahirit është bërë përmes mesazheve q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.413Z

Edita Tahiri nga Tirana: Dialogu me Serbinë, vetëm teknik

Tiranë, 1 prill, NOA Dua të siguroj opinionin publik se dialogu me Serbinë, ka për të qenë vetëm në nivel teknik. Kështu është shprehur zv/kryeministrja kosovare, Edita Tahiri, gjatë një konference për shtyp, të mbajtur në Tiranë, në kuadrin e vizitës zyrtare që është duke zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.088Z

Edita Tahiri: Gratë të jenë pjesë e institucioneve vendimmarrëse

Ministrja Edita Tahiri është ankuar se ka mungesë të madhe të grave në Qeverinë e Kosovës. Duke folur në Kuvendin e Kosovës, Tahiri ka thënë se gratë duhet të jenë pjesë e organeve vendimmarrëse. "Nuk ka përfaqësim të duhur të grave të Qeveri", ka thënë Tahiri. Ministrja Edit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.335Z

Negociatat Edita Tahiri jashte procesit

Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri nuk do të jetë më në tryezën e bisedimeve për gjetjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Kryenegociatorja kosovare është lënë jashtë këtij procesi nga kryeministri i vendit, Hash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.929Z

Kërcënohet Edita Tahiri

Edita Tahiri është kërcënuar nga një person nga komuna e Dragashit, për shkak të bisedimeve me Serbinë. Kërcënimi ndaj Tahirit është bërë përmes mesazheve që janë dërguar në celularin e saj. Zëvend&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama