Rezultate te kerkimit per termin: +Edita +Tahiri

Meta: total 1000 / total_found 2631 / time 0.002 / keyword[0] edita / docs[0] 2820 / hits[0] 4134 / keyword[1] tahiri / docs[1] 20012 / hits[1] 49467 /
Aksidenti i Eni Çobanit dhe Edita Tahirit ndodhi pas kësaj fotoje
  • 2019-02-02

Aksidenti i Eni Çobanit dhe Edita Tahirit ndodhi pas kësaj fotoje

Mbrëmjen e 27 janarit, avokatja e njohur Eni Çobani dhe ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Edita Tahiri kanë rrëshqitur në humnerë me makinë për shkak të ngricave. Mikesha e avokates Pranvera Vatoci, e cila është bërë dëshmitare ka rrëfyer nëpërmjet një statusi në Facebook, çfa

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit
  • 2019-01-10

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presindeti Ilir Meta. Duke iu përgjigjur Edita Tahirit, Rama shkruan në “Twitter”: “Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM! Ah

VERË E NXEHTË NË BALLKAN
  • 2018-08-15

VERË E NXEHTË NË BALLKAN

Vera është e nxehtë në Ballkan. Edhe politika është nxehur. Presidenti Thaçi flet për korrigjime kufijsh dhe ia bën këtë të ditur shqiptarëve në një intervistë për një agjenci të huaj lajmesh. Kush e morri vesh e morri vesh të përkthyer. Ky qe vetëm fillimi, më pas ai doli shu

No Pic available
  • 2017-09-21

Fusnota, veç deri te njohja e plotë nga BE

Përfaqësimi i Kosovës me fusnotë në forumet dhe nismat rajonale, do të vazhdojë derisa vendi të mos njihet nga të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Evropian, vlerësojnë ish-zyrtarët e Qeverisë së Kosovës dhe njohësit e zhvillimeve politike. Fusnota i është vënë emrit të Kosov

No Pic available
  • 2017-09-03

Tahiri: Ekipi i Unitetit, hap drejt përmbylljes së dialogut

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar se do të bëjë një Ekip Uniteti me përfaqësues të partive politike për të zhvilluar dialogun mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Sipas ministres në largim, Edita Tahiri, kjo iniciativë e Thaçit ngjason me bisedimet

No Pic available
  • 2017-05-31

Edhe pas këtyre zgjedhjeve do të ketë format të ri të dialogut me Serbinë!?

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, është përcaktim institucional i Kosovës dhe ai nuk ka alternativë, por do të vazhdojë edhe pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në vend, që mbahen më 11 qershor, si dhe krijimit të Qeverisë s

No Pic available
  • 2017-05-30

Tahiri: Ndryshimi i formatit të dialogut në dorën e Qeverisë së re

Ministrja në detyrë për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se periudha e zgjedhjeve ka ndikuar në rënien e dinamikave të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ajo ka bërë me dije se qeveria e ardhshme do ta vazhdojë dialogun me një dinamikë të re. Në një intervistë dhënë për gaze