Rezultate te kerkimit per termin: +Edmond +Gogo

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] edmond / docs[0] 17882 / hits[0] 24159 / keyword[1] gogo / docs[1] 255 / hits[1] 374 /
KLD shkarkon gjyqtarin e Shkodrës
  • 2015-12-23

KLD shkarkon gjyqtarin e Shkodrës

Këshilli i Lartë i Drejtësisë rishqyrtoi kërkesën për procedimin disiplinor të Ministrit të Drejtësisë, ndaj gjyqtarit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, A.Ç., ku pas diskutimeve, anëtarët e KLD-së, miratuan propozimin e Ministrit të Drejtësisë, për të shkarkuar nga d

Moszbardhja e vendimeve në kohë, kontroll në Tiranë, Vlorë dhe Shkodër
  • 2015-12-23

Moszbardhja e vendimeve në kohë, kontroll në Tiranë, Vlorë dhe Shkodër

Mbledhja e KLD. Gjykatat, vonesa në dorëzimin e vendimeve. Shkarkohet gjyqtari i Shkodrës, Albano Çepele. Manjani rrëzohet për gjyqtarin e Sarandës, Rasim Doda  Sokol Çobo Disa gjykata të Apelit dhe të rretheve kanë probleme të theksuara me vonesat e dorëzimit të vendimeve të arsyetu

No Pic available
  • 2015-12-22

KLD OKpropozimit të Ministrisë së Drejtësisë, shkarkon gjyqtarin e Shkodrës

Këshilli i Lartë i Drejtësisë shkarkon nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, A.Ç. Vendimi u mor sot në mbledhjen e drejtuar nga presidenti, Bujar Nishani, ku anëtarët e KLD miratuan propozimin e bërë nga Ministri i Drejtësisë. Në përputhje me rendin e ditës,

KLD miratohen aktet e vleresimit per 10 gjyqtare procedim per nje tjeter
  • 2015-12-22

KLD miratohen aktet e vleresimit per 10 gjyqtare procedim per nje tjeter

Transmetuar me 22122015 - 1733 PUBLICITET Nen drejtimin e Presidentit te Republikes Bujar Nishani Keshilli i Larte i Drejtesise zhvilloi sot mbledhjen plenare e cila nisi me konstatimin e mbarimit te ushtrimit te detyres per s

KLD miraton aktet e vleresimit per 10 gjyqtare procedim per nje tjeter
  • 2015-12-22

KLD miraton aktet e vleresimit per 10 gjyqtare procedim per nje tjeter

Transmetuar me 22122015 - 1733 PUBLICITET Nen drejtimin e Presidentit te Republikes Bujar Nishani Keshilli i Larte i Drejtesise zhvilloi sot mbledhjen plenare e cila nisi me konstatimin e mbarimit te ushtrimit te detyres per s

KLD: Shkarkohet gjyqtari i Shkodrës, në pension 2 gjyqtarë të Apelit Tiranë
  • 2015-12-22

KLD: Shkarkohet gjyqtari i Shkodrës, në pension 2 gjyqtarë të Apelit Tiranë

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka publikuar vendimet e marra gjatë mbledhjes së sotme nën drejtimin e Presidentit të republikës, Bujar Nishani.  Mbledhja e KLD nisi me konstatimin e mbarimit të ushtrimit të detyrës, për shkak të mbushjes së moshës së pensionit, të gjyqtarit të Gjy

No Pic available
  • 2014-10-27

Tahiri- Unionit të Gjyqtarëve: Krijoni pavarësi nga korrupsioni dhe pazaret me drejtësinë

TIRANË-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar sot lidhur me deklaratat e Unionit të Gjyqtarëvei  icili cilëson jo etike publikimin e dosjeve dhe emrave të gjyqtarëve nga ministri. Në një postim në “facebook” Tahiri ka rreshtuar 10 raste të vendimeve “skandaloze&r