Rezultate te kerkimit per termin: +Edmond +Ilir +Arsimit

Total: 202
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.141Z

Ilir Meta, homazhe për Azem Hajdarin: Do plotësojmë ëndrrën e tij që Shqipëria të jetë si e gjithë Europa

Me qindra njerëz u mblodhën pranë Pallatit të Kongreseve për të nderuar Heroin e Demokracisë, Azem Hajdari, eshtrat e të cilit pas 15 vitesh do të prehen tek varrezat e Dëshmorëve të Kombit. Në ceremoni ishin të pranishëm edhe politikanë të majtë. Katër anëtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.215Z

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.646Z

Tryezë për punësimin e të rinjve Meta: Duhen përmirësime në ligje

TIRANE - Duhet një partneritet midis qeverisë, universiteteve dhe bizneseve. Kështu është shprehur kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta në tryezën e rrumbullakët për punësimin e të rinjve. Me temën “Praktikat e punës në shërbim të studentëve” në fokus t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.573Z

Rama takim 1 orë me ministrat e rinj të PS

TIRANË-Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi sot në mesditë në selinë rozë një takim me ministrat e rinj të PS. Nje dite pasi publikoi emrat e kabinetit qeverises, Rama thirri sot ne nje takim me dyer te mbyllura ministrat e sapozgjedhur nga radhët e PS për kabinetin e ri qeverisës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.185Z

Berisha i jep LSI-së 6-të poste zëvëndësministrash

Berisha pasi i ngarkoi Metës të gjithë procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, ka vendosur ti japë edhe 6 poste sëvendësministrash nga radhët e LSI. Ndër ta spikasin emrat e Filloreta Kodrës, Edmond Haxhonastos e Nora Malajt. Lajmi u publikua në web sitin e qeverisë. TIRAN&Eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.104Z

5 ministra lënë mandatin,KQZ zëvendëson katër prej tyre

TIRANE- Pesë ministra të qeverisë Rama kanë dorëzuar në Kuvend kërkesën për heqjen dorë nga mandati i deputetit, duke bërë që të shkojë në 12 numri i ministrave që janë pa mandat deputeti në Kuvend. Ata që lanë mandatin janë ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ministri i Zhvil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.574Z

Rama takim 1 orësh me ministrat e rinj të PS

TIRANË-Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi sot në mesditë në selinë rozë një takim me ministrat e rinj të PS. Nje dite pasi publikoi emrat e kabinetit qeverises, Rama thirri sot ne nje takim me dyer te mbyllura ministrat e sapozgjedhur nga radhët e PS për kabinetin e ri qeverisës.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama