Rezultate te kerkimit per termin: +Edmond +Panariti

Meta: total 1000 / total_found 2602 / time 0.002 / keyword[0] edmond / docs[0] 18747 / hits[0] 25453 / keyword[1] panariti / docs[1] 3296 / hits[1] 8619 /
Spitale, koncesione, ndërtime, energji, telefoni, bankë, treg ushqimora nuk mjaftojnë këto që të quhesh oligark?!
  • 2019-04-08

Spitale, koncesione, ndërtime, energji, telefoni, bankë, treg ushqimora nuk mjaftojnë këto që të quhesh oligark?!

Në pjesën e parë të shkrimit të Gazetës Shqip, ne u përpoqëm të sqaronim opinionin publik se në vendin tonë prej disa vitesh është një oligark i sektorit të shëndetësisë. Ai quhet Klodian Allajbeu, 41 vjeç dhe sot qarkullon dhjetra milionë euro në vit nga xhirot e 5 spitaleve,

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri
  • 2019-02-18

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti i është përgjigjur mazhorancës, pas deklaratave të kësaj fundit se parlamenti është i ligjshëm edhe pa opozitën. Sipas Panaritit, të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri, të cilët shtypën, vranë dhe prenë. Parlamenti është i ligjshëm

Balla e akuzoi për kartën e votimit, Panariti: Spekulim mjeran!
  • 2018-07-09

Balla e akuzoi për kartën e votimit, Panariti: Spekulim mjeran!

Pas lajmit se kartën e votimit të deputetit Robert Bitri, gjatë votimit të ligjit për Teatrin të enjten e shkuar në Kuvend, e kishin ndërruar dy deputetë të LSI-së, Edmond Panariti ka reeguar menjëherë. Deputeti Panariti e quan mashtrim dhe spekulim të pabesueshëm, faktin që i përme

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren
  • 2018-06-21

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren

Deputetët e LSI herë pas here po tregojnë edhe me deklarata edhe me veprime që nuk janë në sintoni me Partinë Demokratike, madje as me kryetaren Kryemadhi apo numrin një të grupit parlamentar, Vasili. Fillimisht këtë të enjte shenja luhatjeje dha Luan Rama. Ndërsa foltorja ishte e bllok

Nisin takimet me bazën, LSI nga Korça: Rama koka e korrupsionit
  • 2018-05-01

Nisin takimet me bazën, LSI nga Korça: Rama koka e korrupsionit

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari si dhe deputeti i qarkut Korçë, Edmond Panariti kane zhvilluar sot një takim me strukturat e LSI në Korçë.  Gjatw fjalës se tij në këtë takim, kreu i grupit parlamentar te LSI, Pet

Panariti: Qeveria po ndjek një model të gabuar ekonomik
  • 2018-04-11

Panariti: Qeveria po ndjek një model të gabuar ekonomik

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti deklaroi se qeveria po ndjek një model të gabuar të zhvillimit ekonomik dhe protestat e zhvilluar së fundmi janë një tregues i qartë i kësaj. Sipas Panaritit, ky model, jo vetëm nuk nxit zhvillimin e bujqësisë por përkundrazi nxit braktisjen e

Largimet e këshilltarëve të LSI-së, Panariti: Lakror mercenarësh
  • 2018-03-26

Largimet e këshilltarëve të LSI-së, Panariti: Lakror mercenarësh

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar në lidhje me largimet e këshilltarëve të LSI-së drejt PS-së. Ai i quan lakror mercenarësh në tepsinë e ndryshkur të Rilindjes, këshilltarët e larguar, referuar së fundmi atyre në këshillin bashkiak të Devollit. Lakror mercenaresh