Rezultate te kerkimit per termin: +Edmond +Spahos

Meta: total 149 / total_found 149 / time 0.020 / keyword[0] edmond / docs[0] 18747 / hits[0] 25453 / keyword[1] spahos / docs[1] 261 / hits[1] 318 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

A destabilizohet Shqipëria më 16 shkurt? Numri 2 i PD: Ramën e rrëzojmë, por
  • 2019-02-13

A destabilizohet Shqipëria më 16 shkurt? Numri 2 i PD: Ramën e rrëzojmë, por

Ethet e 16 shkurtit kanë mbërthyer që tani Shqipërinë, teksa policia bëri thirrje të forta ditën e djeshme për të shmangur dhunën në protestën mbarëkombëtare të thirrur nga opozita e bashkuar. Në njoftimin e Uniformave Blu thuhet se PD-LSI kanë thirrur persona me precedentë penal

Përgjimet me Avdylajt, PD: Të arrestohet Dako! Qeveris Durrësin me bandat
  • 2018-11-05

Përgjimet me Avdylajt, PD: Të arrestohet Dako! Qeveris Durrësin me bandat

Dosja 399  vijon të mbetet në vëmendjen e Partisë Demokratike, me nënkryetarin e saj Edmond Spaho që përsëriti sot kërkesën drejtuar Prokurorisë për arrestimin e Vangjush Dakos, protagonistit të përgjimeve me grupin Avdylaj. Sipas Spahos tre përgjimet e bëra publike deri tani janë

Kuvend, mazhoranca e lumtur pa opozitën (Foto)
  • 2018-10-04

Kuvend, mazhoranca e lumtur pa opozitën (Foto)

Të bashkuar, të lumtur, të shpenguar, por të vetëm. Edhe këtë të enjte, Kuvendi ka gumëzhirë majtas, jo djathtas, sepse opozita vazhdon bojkotin për shkak të mungesës së një reagimi nga mazhoranca për Vettingun e politikanëve dhe largimin e atyre të lidhur me krimin. Ndryshe nga he

PD-LSI padit Ramën: Kanosi oficerin Nuhu. Kryeministri: Gati të hetohem
  • 2018-10-04

PD-LSI padit Ramën: Kanosi oficerin Nuhu. Kryeministri: Gati të hetohem

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, do të padisin në prokurori kryeministrin Edi Rama për kërcënim të ish-oficerit të policisë, Emiljano Nuhu. Kallzimi mban datën 3 tetor 2018 dhe grupet parlamentare të PD dhe LSI përfaqësohen nga kryetarët respektivë Edmond Spaho

Spaho: Rritja ekonomike vetëm 2.45%. Ata që po vjedhin sot, nesër në burg!
  • 2018-08-01

Spaho: Rritja ekonomike vetëm 2.45%. Ata që po vjedhin sot, nesër në burg!

Në një deklaratë për mediat, kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho u shpreh se viti i pestë i qeverisë së Edi Ramës ka përkeqësuar ekonominë e familjeve shqiptarë. Mungesa e investimeve dhe përqendrimi i ekonomisë tek disa klientë të kryeministrit kanë ndikuar për keq

Vota për TK, opozita braktis seancën; Balla: Deputetë të LSI i bën rreng Bitrit
  • 2018-07-19

Vota për TK, opozita braktis seancën; Balla: Deputetë të LSI i bën rreng Bitrit

Pas fjalës së mbajtur nga Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, seanca e sotme parlamentare ju rikthye punimeve normale, por pa shmangur tensionin e reflektuar në dy seancat paraardhëse. Fjalën e mori kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, i cili riktheu vëmendjen te