Rezultate te kerkimit per termin: +Edmond +Zhvillimit +Urban

Total: 144
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.833Z

Gaiani: Turizmi, makinë zhvillimi Peleshi: Gati masterplani urban

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANË- Sektori i turizmit shikohet nga investitorët italianë si një “makinë zhvillimi”. Kështu tha ambasadori italian në Tiranë, Massimo Gaiani gjatë një tryeze në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.352Z

Inaugurohet trageti i linjës Pogradec-Ohër

POGRADEC-Nga sot Pogradeci do të ketë tragetin e linjës ujore me Ohrin. Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto dhe homologu i tij maqedonas, Mile Janakieski, morën pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.306Z

Inaugurohet trageti i linjës Pogradec-Ohër

POGRADEC-Nga sot Pogradeci do të ketë tragetin e linjës ujore me Ohrin. Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto dhe homologu i tij maqedonas, Mile Janakieski, morën pjesë sot në ce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.573Z

Rama takim 1 orë me ministrat e rinj të PS

TIRANË-Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi sot në mesditë në selinë rozë një takim me ministrat e rinj të PS. Nje dite pasi publikoi emrat e kabinetit qeverises, Rama thirri sot ne nje takim me dyer te mbyllura ministrat e sapozgjedhur nga radhët e PS për kabinetin e ri qeverisës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.582Z

Qeveria investime në Pustec, 2 projekte shtesë për bashkinë e Korçës

Ministrja e Zhvillimit Urban, ishte në Pustec dhe Korçë, ku inspektoi punimet për sheshet, rrugët dhe zonat karakteristike të dy bashkive. Eglantina Gjermeni njoftoi dhe dy financime të reja të fondit të zhvillimit të rajoneve për Korçën, rrugën Voskopojë-Lekas dhe qendrën e re sport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.574Z

Rama takim 1 orësh me ministrat e rinj të PS

TIRANË-Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi sot në mesditë në selinë rozë një takim me ministrat e rinj të PS. Nje dite pasi publikoi emrat e kabinetit qeverises, Rama thirri sot ne nje takim me dyer te mbyllura ministrat e sapozgjedhur nga radhët e PS për kabinetin e ri qeverisës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.057Z

Rama prezanton qeverinë, Niko Peleshi zëvendëskryeministër, LSI merr pesë ministri (JA LISTA)

Kryeministri i ri, Edi Rama, ka prezantuar kabinetin e tij të ri, me zëvendëskryeministër Niko Peleshin dhe Ministër të Financave Shkëlqim Canin. Lëvizja Socialiste për Integrim merr pesë ministri, të Drejtësisë me në krye Nasip Naçon, atë të Transportit me Edmond

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama