Rezultate te kerkimit per termin: +Edouard +Philippe

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] edouard / docs[0] 90 / hits[0] 102 / keyword[1] philippe / docs[1] 663 / hits[1] 819 /
Protestat në Francë, kryeministri: Forcojmë ndëshkimet ndaj banditëve
  • 2019-01-08

Protestat në Francë, kryeministri: Forcojmë ndëshkimet ndaj banditëve

Franca do të forcojë ndëshkimet për njerëzit që marrin pjesë në protesta të padeklaruara, pas disa muajve trazira kundër qeverisë nën flamurin e lëvizjes “jelekverdhët”. Kryeministri Edouard Philippe tha se qeveria do të ndryshojë ligjin për të krijuar sanksione më të

Protestat, kryeministri i Francës pranon gabimin: Ne nuk i dëgjuam njerëzit!
  • 2018-12-17

Protestat, kryeministri i Francës pranon gabimin: Ne nuk i dëgjuam njerëzit!

Kryeministri francez Edouard Philippe ka pranuar se qeveria ka bërë gabime në mënyrën sesi i ka trajtuar protestat masive të Jelekëve të Verdhë që kanë kapluar vendin gjate pesë javëve të fundit. “Ne bëmë gabime. Ne nuk e dëgjuam Mjaftin e artikuluar nga populli francez. Mbete

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris
  • 2018-12-07

Kulla Eiffel mbyllet për shkak të protestave në Paris

Autoritetet franceze kanë njoftuar për angazhim masiv të forcave të sigurisë, derisa shumë pika turistike është thënë se do të mbyllen më 8 dhjetor për shkak të mundësisë së shpërthimit të dhunës gjatë protestave të planifikuara kundër qeverisë. Protestuesit e ashtuquajtur Je

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme
  • 2018-12-06

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme

Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se ecotax nuk do të ishte përfshirë në draftin financiar 2019, por kishte folur për një ̶

Dridhet Franca! Mediat: Në fundjavë ka grusht shteti kundër qeverisë Macron
  • 2018-12-06

Dridhet Franca! Mediat: Në fundjavë ka grusht shteti kundër qeverisë Macron

Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer paqen në Francë, me Jelekët e Verdhë që kanë deklaruar se këtë fundjavë do të zhvillohet protesta më e ashpër

Fitojnë jelekët e verdhë, Franca do anulojë taksën e karburantit
  • 2018-12-04

Fitojnë jelekët e verdhë, Franca do anulojë taksën e karburantit

Kryeministri francez, Edouard Philipp do të njoftojë pezullimin e rritjes së taksave të karburantit. Lajmi është publikuar nga Agjencia AFP, duke iu referuar burimeve qeveritare. Protestuesit nga lëvizja franceze ‘jelekët e verdhë’ janë tërhequr nga një takim me kryeministrin

Protestat, Franca pezullon taksën mbi naftën, dritat dhe gazin
  • 2018-12-04

Protestat, Franca pezullon taksën mbi naftën, dritat dhe gazin

Qeveria e Francës do të pezullojë rritjen e çmimit të karburanteve, dritave dhe gazit – plan që ka çuar në protesta të dhunshme – raportojnë mediat lokale. Për gjashtë muaj akcizat mbi karburantin nuk do të preken. Kryeministri Edouard Philippe  ka siguruar gjithashtu se &#