Rezultate te kerkimit per termin: +Eduard +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 3013 / time 0.002 / keyword[0] eduard / docs[0] 9971 / hits[0] 13535 / keyword[1] halimi / docs[1] 5767 / hits[1] 13764 /
Suli e Leskaj: Jemi gati të përballemi në Kushtetuese. Halimi: Po luani rolin e viktimës
  • 2016-04-08

Suli e Leskaj: Jemi gati të përballemi në Kushtetuese. Halimi: Po luani rolin e viktimës

Akuzat e PD-së Deputeti Rakip Suli, mandati i të cilit kërkohet të dërgohet në Kushtetuese nga opozita, paralajmëroi paraditen e djeshme se situata politike po shkon drejt zhbllokimit. Në një prononcim për mediat, deputeti i PS-së theksoi se ashtu si kolegia e tij një javë më parë, i

Dekriminalizimi kthehet në tryezë batutash, PD-PS fërkohen për lulet dhe ilaçet e Enver Hoxhës
  • 2016-04-06

Dekriminalizimi kthehet në tryezë batutash, PD-PS fërkohen për lulet dhe ilaçet e Enver Hoxhës

Është kthyer në një tryezë batutash mbledhja e sotme e Komisionit të Ligjeve, ku po diskutohej për dekriminalizimin. Gjithçka nisi me deputetin Ulsi Manja të PS-së, e cili po ngrinte disa pyetje për përfaqësuesit e PD-së. Këta të fundit, si gjithnjë, e akuzuan se pyetjet i vinin m

DEBATI/ Maxhoranca rrëzon kushtin e PD për komisionet hetimore
  • 2016-04-05

DEBATI/ Maxhoranca rrëzon kushtin e PD për komisionet hetimore

Maxhoranca ka rrëzuar dje në Komisionin e Ligjeve një nga tri kushtet e opozitës, për të ndërprerë marrëdhëniet e kushtëzuara me Kuvendin. Komisioni i Ligjeve rrëzoi dje projektligjin "Për organizimin dhe funksionimin e komisioneve hetimore të Kuvendit". Opozita, me anë të kësaj ni

Përse Berisha do që reforma në drejtësi të bëhet pas zgjedhjeve?
  • 2016-04-04

Përse Berisha do që reforma në drejtësi të bëhet pas zgjedhjeve?

  Nga Eduard Zaloshnja Nga shkrimet e përditshme të Berishës në faqen e tij në Facebook, si dhe nga deklaratat që bëjnë zëdhënësit e tij (Lulzim Basha, Oerd Bylykbashi, Eduard Halimi etj.), kuptohet qartë se ai synon ta shtyjë me çdo kusht reformën në drejtësi për

No Pic available
  • 2016-04-04

Rrëzohet propozimi i opozitës për Komisionet Hetimore, debate Halimi-Manja

Mazhoranca në komisionin e Ligjeve ka rrëzuar projektligjin e propozuar nga opozita për Komisionet hetimore.Përmes ndryshimeve të kërkuara, demokratët kërkonin heqjen e mundësisë së bllokimit të punës së komisioneve nga mazhoranca.Ky propozim i demokratëve ishte dhe një nga tre kusht

Rama: Kriminelët tanë janë të mirë
  • 2016-04-04

Rama: Kriminelët tanë janë të mirë

Letrën publike të dialogut e të negociatave kryeministri e tërhoqi në oborrit privat të partisë së tij, ku shpalli se s'ka më përpjekje për të miratuar reformën. Ai publikoi ultimatumin: "asnjë ndryshim në ligjin për dekriminalizimin", si një mesazh i qartë se kriminelët

No Pic available
  • 2016-04-02

Përse Berisha do që reforma e drejtësisë të bëhet pas zgjedhjeve?

Nga Eduard Zaloshnja Nga shkrimet e përditshme të Berishës në faqen e tij në Facebook, si dhe nga deklaratat që bëjnë zëdhënësit e tij (Lulzim Basha, Oerd Bylykbashi, Eduard Halimi etj.), kuptohet qartë se ai synon ta shtyjë me çdo kusht reformën e drejtësisë për pas zgjedhjeve par