Rezultate te kerkimit per termin: +Eduard +Halimin

Meta: total 105 / total_found 105 / time 0.000 / keyword[0] eduard / docs[0] 11204 / hits[0] 15271 / keyword[1] halimin / docs[1] 298 / hits[1] 351 /
No Pic available
  • 2018-02-12

Mandati i deputetit, që po blihet në sytë e të gjithëve!

Nga Mero Baze Pas Eduard Halimit në listën e deputetëve të Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, po japin dorëheqje dhe dy gra, të cilave u takon mandati i tij, duke zbardhur kështu qëllimin final të këtij orteku dorëheqjesh. Bëhet fjalë për tu bërë deputet Astrit Veliaj, një b

No Pic available
  • 2018-02-10

Të gjitha hallet e Eduard Halimit, përveç rajonit

Eduard Halimi ka dorëzuar papritur mandatin e tij si deputetë I PD, nën një arsyetim formal të një projekti privat për drejtësinë në rajon, të cilin mund të na e kishte kursyer. Karriera e Eduard Halimit është radiografia tipike e një juristi që i ngjitet politikës për përfitme pe

Monika Qosja e 7 në listën e Beratit, por pritet të zëvendësojë Halimin
  • 2018-02-09

Monika Qosja e 7 në listën e Beratit, por pritet të zëvendësojë Halimin

Monika Qosja do të jetë deputetja më e re në Kuvendin e Shqipërisë. Ndonëse e renditur e shtata në Qarkun e Beratit për Partinë Demokratike në zgjedhjet e qershorit, ajo pritet të marrë mandatin e ligjvënëses brenda 30 ditëve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Qosja do të zëvendë

Dorëzimi i mandatit nga Halimi, Basha falënderon ish-deputetin
  • 2018-02-09

Dorëzimi i mandatit nga Halimi, Basha falënderon ish-deputetin

Eduard Halimi vendosi sot të lërë mandatin e deputetit, të tërhiqet nga politika aktive për të ndjekur pasionin e tij, avokatinë. Kështu e nis kryedemokrati Lulzim Basha, mesazhin e tij të falënderimit për deputetin e PD dhe një nga ish-ministrat e qeverisë Berisha, që vendosi sot t

Prokuroria, Manja debat me Halimin: Sjam avokat banditësh
  • 2017-11-08

Prokuroria, Manja debat me Halimin: Sjam avokat banditësh

Diskutimi i buxhetit 2018 për institucionet e tjera, ka sjellë tensione në komisionin parlamentar të ligjeve. Ka qënë deklarata e kreut të këtij komisioni një ditë më parë që ka sjellë dhe debate mes Ulsi Manjës dhe deputetit demokrat Eduard Halimi. Halimi: Jemi këtu për të mbrojtu

No Pic available
  • 2017-01-29

LSI dhe defaktorizimi i opozitës

Nga Mero Baze Beteja frontale e LSI për të shfaqur profilin e saj opozitar në tremujorin e fundit të marrëveshjes katër vjeçare për bashkëqeverisje, është mbresëlënëse. Është një lëvizje energjike, e mirëorganizuar, një betejë e cila synon ti japë LSI-së statusin e viktimës n

FOTO LAJM/ Xhelal Mziu feston me Ed Halimin në luksin e Parisit, Luli akuzon qeverinë për palma luksi
  • 2016-11-27

FOTO LAJM/ Xhelal Mziu feston me Ed Halimin në luksin e Parisit, Luli akuzon qeverinë për palma luksi

Xhelal Mziu dhe Eduard Halimi po shijojnë pushimet e festave në Paris. Kjo është kafja e madhe e Operas ku ata po kalojnë darkën, e cila gjendet në të njëjtin shesh ku është Hotel Continental, ku Avni Rustemi ka vrarë Esat Pashë Toptanin. Sot në drekë Arben Ristani ka dal në konf