Rezultate te kerkimit per termin: +Eduart +Kapri

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] eduart / docs[0] 5360 / hits[0] 7679 / keyword[1] kapri / docs[1] 1716 / hits[1] 2134 /
Pogradec, 33-vjeçari me aftësi ndryshe: Qendra më riktheu në jetë
  • 2018-06-07

Pogradec, 33-vjeçari me aftësi ndryshe: Qendra më riktheu në jetë

Drejtoresha e qendrës komunitare në Pogradec, Anila Bebri. 25 vjet më parë askush nga familja e Klement Elmasllarit se besonte se djali i tyre i vogël do të rikthehej në jetë, pas aksidentit në moshën 7 vjeç. Rënia nga kati i tretë i apartamentit ku banonte, ishte fatale për Klementin

No Pic available
  • 2018-05-29

Projekti i PNUD/ Qendër Komunitare për 490 persona me aftësi të kufizuara në Pogradec, problem transporti në fshatra

Rreth 496 fëmijë dhe të rritur me aftësi të kufizuara jetojnë në Pogradec. Një pjesë e tyre trajtohen në Qendrën Komunitare  Multidisiplinare që është ngritur në qendër të qytetit; por jo të gjithë kanë mundësi të marrin shërbim të specializuar, pasi problem kryesor ëshë t

Rakipi e Rehovica, KQZ vendos më 3 janar
  • 2017-12-28

Rakipi e Rehovica, KQZ vendos më 3 janar

Mesditën e 3 janarit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të rikthehet në punë pas festave për të vendosur për mandatet e deputetëve Aqif Rakipi i PDIU-së dhe Gledion Rehovica të LSI-së, për të cilët prokuroria ka kërkuar heqjen e mandatit për shkak se kanë gënjyer në formularin e de

KQZ vendos të mërkurën për deputetët Rakipi dhe Rehovica
  • 2017-12-28

KQZ vendos të mërkurën për deputetët Rakipi dhe Rehovica

Dy ditë më parë Prokuroria e Përgjithshme i dorëzoi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve një kërkesë për heqjen e mandatit të deputetit të PDIU, Aqif Rakipi dhe atij të LSI, Gledjon Rehovica. Sipas kërkesës së prokurores Rovena Gashi të dy janë subjekte të ligjit të Dekriminalizmit.

Impianti i mbetjeve, kryebashkiaku i Pogradecit ballafaqohet me banorët
  • 2017-08-30

Impianti i mbetjeve, kryebashkiaku i Pogradecit ballafaqohet me banorët

Për të dytën ditë me rradhë, banorët e Leshnicës kanë protestuar kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve në këtë këtë fshat. Për tu ballafaquar me ta, i pranishëm sot ishte dhe kryetari i Bashkisë Pogradec Eduart Kapri. Takimi mes tyre u shoqërua me debate. Hapësira që

No Pic available
  • 2016-09-26

Në ditën e lindjes, Arben Malo përcillet për në banesën e fundit

Është përcjellë për në banesën e fundit kryebashkiaku i Kolonjës, Arben Malo, i cili ndërroi jetë të dielën pas një infarkti. Miq, të afërm, kolegë e politikanë përcollën me lule Kryebashkiakun, i cili sot do të mbushte plot 46 vjeç. Arben Malo, kryebashkiaku i Kolonjës i ndar

Kryebashkiaku i Pogradecit takon Nishanin, i ankohet për mungesë mbështetjeje nga qeveria
  • 2016-09-08

Kryebashkiaku i Pogradecit takon Nishanin, i ankohet për mungesë mbështetjeje nga qeveria

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim kryetarin e Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kapri. Gjatë takimit u bisedua rreth situatës dhe jetës së qytetarëve të Bashkisë Pogradec dhe çështjeve, me të cilat ndeshet administrata e kësaj Bashkie në përmbushje të misi