Rezultate te kerkimit per termin: +Edukimi +Special

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] edukimi / docs[0] 2898 / hits[0] 3544 / keyword[1] special / docs[1] 9969 / hits[1] 12327 /
Shefi i UNMIK-ut: Përkundër dhunës politike nga opozita, Kosova ka shënuar progres
  • 2016-03-01

Shefi i UNMIK-ut: Përkundër dhunës politike nga opozita, Kosova ka shënuar progres

Përfaqësuesi special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së dhe Shefi i UNMIK-ut në Kosovë, Zahir Tanin, mori pjesë në takimin e parë në Këshill të Sigurimit për vitin 2016 në lidhje me Kosovën, ka thënë se takimi po mbahet pas zhvillimeve të dukshme në vend, duke iu referuar z

Pse kemi frikë të shkruajmë për seksin?
  • 2015-12-23

Pse kemi frikë të shkruajmë për seksin?

Nga Beti Njuma Cili mund të quhet skandal, të kryesh një akt seksual, apo të flasësh për të? Ndoshta të dyja nëse vjen nga bota arabe. Morali im nuk ka lidhje me vlerat e botës që mëë rrethon. Nuk dua tia di as për shoqërinë, as për fenë e as për traditat. Nuk kam frikë nga

Klik Ekspo Group sjell elitën e investitorëve të huaj
  • 2015-11-23

Klik Ekspo Group sjell elitën e investitorëve të huaj

Panari ndërkombëtar i 'Klik Ekspo Group' u çel në Tiranë, në Pallatin e Kongreseve, duke e shndërruar kryeqytetin shqiptar deri në 25 nëntor në kryeqendrën e biznesit dhe sipërmarrjes ndërkombëtare. Në evenimentin që ka celebruar tashmë kryeqytetin e Shqipërisë në pikëtakimin e

No Pic available
  • 2015-11-13

La Sylphide / Baleti përrallor rikthen në TKOB në fundjavë, projektin Edukimi përmes artit

TIRANË, 12 Nëntor / ATSH - Klajdi Musabelliu / - "La Sylphide", premiera e baletit klasik, ajo e sezonit artistik që lam pas verës (27 dhe 28 mars 2015), e cila erdhi me një koreografi krejt të re në drejtimin e vetë drejtorit të Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansablit Popullor,

Familja, miqtë e artdashësit e nderojnë Bekim Fehmiun në Prishtinë
  • 2015-10-08

Familja, miqtë e artdashësit e nderojnë Bekim Fehmiun në Prishtinë

Me muzikë, film e poezi ka nisur në Prishtinë "Java e Bekim Fehmiut" që sjellë në ekranet e kinemave të Kosovës filmat më të njohur të aktorit të famshëm shqiptar. Në Kino ABC në Prishtinë ishin mbledhur familjarë, miq e kolegë që shijuan muzikën e kitaristit Art Lokaj dhe këng

Gjithçka gati për Javën e Bekim Fehmiut në Kosovë
  • 2015-10-05

Gjithçka gati për Javën e Bekim Fehmiut në Kosovë

Nëpërmes organizimit të Javës së Filmit të Bekim Fehmiut festivali "Mirëdita dobar dan" do të shtrihet në periudhën 6 - 10 tetor, në dy qytete me rëndësi memoriale në jetën e Bekim Fehmiut, përkatësisht në Prishtinë dhe Prizren. Në Kino ABC në Prishtinë, më 6 tetor 2015 në 1

Fillimi i tetorit sjellë Javën e Filmit të Bekim Fehmiut në Prishtinë
  • 2015-09-07

Fillimi i tetorit sjellë Javën e Filmit të Bekim Fehmiut në Prishtinë

Pas prezantimit të skenës kulturore e artistike kosovare në Serbi, festivali "Mirëdita dobar dan" do të shtrihet edhe në Kosovë nëpërmes organizimit të Javës së Filmit të Bekim Fehmiut. Java e Filmit te Bekim Fehmiut do të organizohet në periudhën 6 - 10 Tetor 2015, në dy qytete m